De Wet Zorg en Dwang (Wzd) gaat over onvrijwillige zorg bij mensen met dementie. Wanneer de dementie toeneemt kan iemand minder goed beslissen welke zorg nodig is. De persoon met dementie kan zich gaan verzetten tegen deze zorg. We noemen dit ‘onvrijwillige zorg’.
Alzheimer Café Weert
De Wzd zegt dat onvrijwillige zorg niet mag worden toegepast, tenzij het écht niet anders kan. Dan dient er zorgvuldig een stappenplan te worden gevolgd. Dit is niet alleen van toepassing in een zorginstelling, het kan ook plaatsvinden in de thuissituatie.
Wat betekent dit voor iemand met dementie en de naasten? Op deze avond krijg je uitleg over deze ingewikkelde materie en hoe hiermee om te gaan.
Iedereen is van harte welkom in het Alzheimer Café op maandag 14 april. Zowel mensen met dementie en hun partners, als mantelzorgers, familieleden, zorgverleners en mensen die zich verbonden voelen met het onderwerp, jong en oud. Vooraf aanmelden is niet nodig.
Het eerste kopje koffie of thee wordt je gratis aangeboden, een eventuele volgende consumptie is voor eigen rekening. Het Alzheimer Café wordt gehouden op 14 april in het Bibliocenter, Wilhelminasingel 250, 6001 GV Weert. Inloop vanaf 19.00 uur, het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur.
Vooruitblik op het Alzheimer Café Weert van maandag 19 mei: Slapen zonder pilletje.
Er zijn nog geen reacties geplaatst