Skip to content

Einde voor Starfish Bowl en The Dead Revils

28 november 2014 | 17:25

Starfish Bowl Na ruim zeventien jaar heeft de band Starfish Bowl uit Nederweert besloten om te stoppen. Daarmee komt er ook een einde aan The Dead Revils, een band met leden van Starfish Bowl en mondharmonicaspeler Maikel van Bogget.

Einde voor Starfish Bowl

Starfish Bowl werd door landelijke media aanvankelijk omschreven als een turboblues gezelschap. Later veranderde dat in rock- funk- en rootsgezelschap. De band verrees eind ‘97 uit de Limburgse Peelgrond. Kenners vonden dat de muziek paste in de traditie van U.K. bands als Primal Scream, Kula Shaker of Stone Roses. De wortels van Starfish lagen in de blues. Dat resulteerde onder andere in een legendarisch optreden op Moulin Blues Ospel in 2001. De band speelde in 2003 nog een keer op het festival. Later koos de groep een muzikaal progressievere koers. Dit gold ook voor het podium, waar de band vaak haar grenzen verkende, tot groot vermaak van het publiek.

Starfish Bowl speelde ook op Bospop, Bluesrock Tegelen, Het Bevrijdingsfestival, Nederweert Live, Rascal Fest en tijdens de Pop Ronde. Met bandbus Don Vito werd door het hele land naar optredens gereden. Anno 2014 is het heilige vuur verdwenen en is het mooi geweest. De bandleden bedanken iedereen voor de support door de jaren heen.

Starfish Bowl bestond uit de broers Peter-Mathijs (gitaar) en Martijn (bas) Linsen, Peter Thommassen (gitaar), Rick Bours (drums) en Marcel Tinnemans (zang). De band bracht vier cd’s uit en een single: Trainspotting (2000), Open Up (2003), All People (2005), Mr. Madness (2007) en Dopamine (2008).

Door het stoppen van Starfish Bowl komt er ook een einde aan The Dead Revils waarmee een tribute werd gebracht aan Lester Butler en The Red Devils.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Vizier-op-Nederweert-Alfons-Bruekers-geschiedenis-
Vizier op Nederweert
15 maart 2025 | 19:30
20250315_Vrijwilligers-massaal-aan-de-slag-tijdens-NLdoet-2025_1
Weer veel klussen aangemeld
15 maart 2025 | 17:30
20250314_Creatieve-aftrap-verfraaiing-Aerthijsplein_12
Bijzonder mooie samenwerking
15 maart 2025 | 16:00

Advertentie