Skip to content

Bouw van 131 woningen op Staat loopt vertraging op

16 juni 2026 | 9:52

Staat Nederweert

De ontwikkeling van woningbouwproject De Staat in Nederweert heeft vertraging opgelopen. Tegen het bestemmingsplan voor de nieuwe woonwijk met 131 woningen is beroep aangetekend bij de Raad van State.

De Staat

De Staat is één van de grotere woningbouwprojecten in Nederweert. Het plan voorziet in de bouw van 131 woningen, waaronder appartementen, sociale huurwoningen en grondgebonden woningen.

In februari 2026 stelde de gemeenteraad het gewijzigde bestemmingsplan vast. Binnen de daaropvolgende beroepstermijn is bezwaar gemaakt, waardoor de zaak nu wordt behandeld door de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State.

De gemeente werkt momenteel aan een verweerschrift. Ook andere betrokken partijen kunnen in de procedure hun standpunt kenbaar maken. Naar verwachting vindt een zitting plaats in het voorjaar van 2027. Op een later moment volgt dan een uitspraak.

Werkzaamheden gaan door
Hoewel de beroepsprocedure voor vertraging zorgt, blijven de voorbereidingen voor het project doorgaan. Zo staat de sloop van de bestaande bebouwing en eventuele saneringswerkzaamheden gepland voor het vierde kwartaal van dit jaar.

Ook de aanvraag voor de benodigde omgevingsvergunning wordt op korte termijn ingediend. Daarnaast wordt verder gewerkt aan de uitwerking van het definitieve ontwerp.

Verkoop voorzien in 2027
De initiatiefnemer streeft ernaar om in het voorjaar van 2027 te starten met de verkoop van de woningen. Daarbij worden eerst de appartementen aangeboden, gevolgd door de grondgebonden woningen.

De verdere planning blijft afhankelijk van de uitkomst van de beroepsprocedure bij de Raad van State.

Lees ook:

Advertentie

1 Reactie

  1. Als de bezwaarmaker tegen het bestemmingsplan geen voorlopige voorziening heeft aangevraagd bij de bestuursrechter om sloop – en bouwwerkzaamheden stil te leggen tot de zaak dient bij de RvS geeft ik hem weinig kans. In NL nog nooit meegemaakt dat een nieuwe woning of wijk moest worden afgebroken door en bezwaar bij RvS.


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_06_16-Twee_verse_soepen_op_het_menu_bij_Soep__Zo
Gezelligheid en koken gaan hand in hand
16 juni 2026 | 12:00
2025_09_07-Mudrun-Nederweert-Eind-2025-Johan-Horst-30
Voorbereidingen in volle gang
16 juni 2026 | 11:00
2026-06-15-Nieuw-bij-Bubbles-Carwash-Uitdeuken-zonder-spuiten
Jouw auto weer strak en verzorgd
16 juni 2026 | 10:00

Advertentie