Fietsen in de binnenstad van Weert tijdens de openingstijden van de winkels is al jaren een punt van aandacht voor de gemeente. De afgelopen weken hebben politie en gemeentelijke toezichthouders opnieuw extra gecontroleerd.
Fietsboetes Weert
Met afbeeldingen op de grond is duidelijk aangegeven dat fietsen in het centrum tijdens bepaalde tijden niet is toegestaan. Daarbij wordt de slogan ‘Winkels open, afstappen en lopen’ gebruikt. Tot nu toe werden fietsers vooral aangesproken op hun gedrag, maar dat verandert nu. Gemeentelijke toezichthouders gaan fietsers die het verbod negeren direct beboeten.
Het fietsverbod geldt op de volgende tijden:
- Maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 18.00 uur
- Donderdag van 09.00 tot 21.00 uur
- Zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur
Wie tijdens deze tijden toch door de binnenstad fietst, riskeert een boete van 75 euro.








2 Reacties
Afgelopen zaterdag waren 2 politie agenten duidelijk aanwezig op de markt nabij de Gruijter. Meermaals kwam een
fietser/fietster langs. Zelfs iemand op een
antieke brommer reed vlak langs deze agenten. De agenten hebben alles gezien
maar hebben niets gedaan. Is dit het strengere handhavingsbeleid?
In principe ben ik het eens met het beboeten van mensen die op de promenades, dus winkelstraten, fietsen.Straten zeg ik hier.Straten straten straten en nog eens straten.De Oude Markt is géén straat.De Nieuwe Markt is géén straat.De Oelemarkt is géén straat.Daar mag dus gefietst worden, al zeggen die borden – die niemand leest – die daar staan, wat anders.Even de tekst veranderen dus.En dan hebben we nog een Stationsstraat, die een verbinding vormt de Wilhelminasingel en het Stationsplein.Daar moet je dus afstappen, maar het is de kortste weg richting de Stationstunnel en dus heel hinderlijk dat stuk te lopen.De straat is breed, dus maak in het midden een soort fietspad en iedereen gelukkig.Toch ?