Skip to content

Tentoonstelling Lucy van Duppen

21 januari 2026 | 16:00

De eerste maandelijkse tentoonstelling van 2026 in het Kunstcentrum Weert is gewijd aan Lucy van Duppen. Op zondag 1 februari presenteert zij haar werk in een veelzijdige tentoonstelling in Ars Celare Artem, het gebouw van het Kunstcentrum Weert, gevestigd in rijksmonument De Lichtenberg.

Lucy van Duppen

Lucy van Duppen is sinds de oprichting in 1984 lid van het Kunstcentrum Weert en heeft in de afgelopen decennia een herkenbaar en persoonlijk oeuvre opgebouwd. Zij is een veelzijdige kunstenares die werkt in verschillende disciplines, waaronder keramiek en schilderkunst op doek en zijde, waaronder sjaals.

De natuur vormt een voortdurende inspiratiebron in haar werk. “Wat mij boeit in de natuur is heel divers: bomen, planten, bloemen en al wat erin huist,” aldus Lucy van Duppen. Vogels en andere dieren spelen hierin een belangrijke rol en worden vaak weergegeven in vloeiende vormen en een poëtische beeldtaal. Haar schilderwerk is kleurrijk, met een uitgesproken voorkeur voor verschillende tinten blauw, die steeds opnieuw de hoofdrol krijgen en zorgen voor samenhang en diepte.

In zowel haar schilderijen als haar keramische werk beweegt Lucy van Duppen zich op het snijvlak van figuratie en abstractie. Haar vormen zijn organisch en lijken te zijn gegroeid, gevormd door natuurlijke krachten als wind, water en tijd. De keramische objecten hebben een verstilde, bijna meditatieve uitstraling, terwijl haar schilderwerk en zijden sjaals zich kenmerken door vloeiende kleurovergangen en een sterk gevoel van beweging. Het verfijnde kleurgebruik, waarin blauwen worden gecombineerd met groen, paars en zachte aardtinten, geeft haar werk een duidelijke diepte en poëtische gelaagdheid.

Tijdens de tentoonstelling zijn schilderijen, keramische objecten en sjaals te bewonderen. De getoonde werken geven een mooi en samenhangend beeld van Lucy’s artistieke ontwikkeling en haar liefde voor natuur, materiaal en kleur.

De tentoonstelling is vrij toegankelijk en biedt bezoekers de gelegenheid kennis te maken met het werk van een kunstenares die al ruim veertig jaar verbonden is aan het culturele leven van Weert.

Praktische informatie

  • Ars Celare Artem – Kunstcentrum Weert
  • Rijksmonument De Lichtenberg
  • IJzerenmanweg 15, Weert
  • Zondag 1 februari 11.00 tot 17.00 uur

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Biljart-kampioenschappen-Zaal-Centraal-18
Wedstrijdverslag
21 januari 2026 | 19:00
Foto | Johan Horst
Pak je podium
21 januari 2026 | 18:00
2026_01_21-6x11-Jaar-Rogstaekers-Aod-Preense
Stadswandeling en eigen likeurtje!
21 januari 2026 | 14:00

Advertentie