Skip to content

Wim Janssen presenteert zijn autobiografische roman

16 september 2026 | 10:00

Op zaterdag 19 september, tussen 14.00 en 16.00 uur is Wim Janssen aanwezig bij Bruna-Gommans in Nederweert voor een presentatie van het boek en het signeren van exemplaren. Lambertushof 30-31 6031 EP Nederweert. “Voor mij begint het leven…, in een Limburgs dorp waar plicht zwaarder weegt dan dromen”. Een persoonlijk verhaal van Wim Janssen over opgroeien, keuzes maken en uiteindelijk je eigen weg vinden.

Boekpresentatie Wim Janssen

Wim Janssen neemt de lezer mee naar een Limburgs dorp in de jaren vijftig, zestig en zeventig. Het is een periode waarin het leven overzichtelijk lijkt: familie, geloof, tradities en plicht bepalen voor een groot deel welke richting je leven krijgt. Maar achter die vanzelfsprekendheid schuilen dromen, verlangens en de voortdurende vraag: wat is de juiste keuze?

Wim Janssen heeft gekozen voor de vorm van een autobiografische roman. Dat maakt het verhaal persoonlijk, maar tegelijkertijd herkenbaar voor een hele generatie.

Hoofdpersoon Tim groeit op in een wereld die sterk verschilt van de huidige. Een wereld waarin van kinderen wordt verwacht dat ze luisteren, hun verantwoordelijkheid nemen en vooral niet te veel buiten de gebaande paden lopen.

Een belangrijk thema in het boek is de spanning tussen wat je zelf wilt en wat anderen van je verwachten. Tim droomt ervan wielrenner te worden. Toch wordt zijn toekomst mede bepaald door gebeurtenissen in de privésfeer. Zo komt hij uiteindelijk terecht in de fietsenzaak van zijn familie. Het is een keuze die niet alleen over werk gaat, maar ook over loyaliteit, verantwoordelijkheid en de verwachtingen van thuis.

Juist daarin schuilt de kracht van het boek. De schrijver beschrijft niet alleen grote gebeurtenissen, maar ook de kleine momenten die een leven vormen: school, vriendschappen, verliefdheid, gevoelens, het dorp, het fietsen en het ouder worden. Daardoor ontstaat een tijdsbeeld van een generatie die opgroeide in een periode waarin Nederland ingrijpend veranderde.

De schrijfstijl is toegankelijk en persoonlijk. De herinneringen worden zonder overdreven dramatiek verteld, waardoor het verhaal juist geloofwaardig overkomt. Soms is er ruimte voor humor en nostalgie, maar ook voor twijfel en momenten waarop het leven anders loopt dan gehoopt.

“Voor mij begint het leven…” is daarmee meer dan alleen het levensverhaal van iemand. Het is ook een terugblik op een verdwenen tijd en een herkenbaar verhaal over volwassen worden, verantwoordelijkheid nemen en jezelf afvragen welke keuzes je werkelijk moet maken. De titel krijgt daardoor steeds meer betekenis. Want misschien begint het leven niet op het moment dat je wordt geboren, volwassen wordt of wanneer je een gezin wil stichten. Misschien begint het pas echt wanneer je ontdekt wie je bent en de moed vindt om je eigen keuzes te maken.

Een warm, persoonlijk en herkenbaar boek voor iedereen die ooit heeft nagedacht over de vraag: wat als ik een andere keuze had gemaakt?

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Het gemeentehuis aan het Raadhuisplein met de Nederweerter vlaggen in top.
Bekijk hier de wervingsvideo
16 september 2026 | 10:30
2026_09_15-Overlijdensbericht-Frits_Fijten-5
Uitvaartbegeleiding van den Boom
16 september 2026 | 9:00
2026_09_15-Handbal_voor_kinderen_van_4_tot_6_jaar
Rennen, gooien en lekker bewegen
15 september 2026 | 19:00
2025_09_23-Bibliocenter-Weert
Suzanna Jansen naar Bibliocenter Weert
15 september 2026 | 17:00

Advertentie