Skip to content

Maria-Tenhemelopneming gevierd in Weert

16 augustus 2026 | 16:00

Zaterdagavond 15 augustus werd in Weert het hoogfeest van Maria-Tenhemelopneming gevierd. De viering in de dekenale kerk werd gevolgd door een processie naar het klooster aan de Maasstraat.

Maria-Tenhemelopneming Weert

De H. Mis begon om 19.00 uur met een plechtige intochtprocessie. De dames van het draagstersgilde begeleidden het Mariabeeld, samen met de pages, bruidjes, Maria’s en broedermeesters van de Venerabele Broederschap van de Miraculeuse Onse Lieve Vrouwe tot Weert.

Het Groot Sint Martinuskoor verzorgde de muzikale omlijsting en zong de Messe brève in C van Charles Gounod.

Na de Hoogmis trok de uittochtprocessie via de Maasstraat naar de abdij van de Zusters Birgittinessen. Bij de Lourdesgrot werd de viering afgesloten met een rozenblaadjeshulde.

Tijdens de afsluiting kregen de broeders en zusters die het afgelopen jaar tot de Broederschap waren toegetreden hun broederschapsmedaille opgespeld.

De viering en processie vormden een voortzetting van een eeuwenoude traditie rond Maria-Tenhemelopneming in Weert.

Foto’s door Johan Horst

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_08_15-Fatimafeest-Weert-Johan-09-2980-
Muziek op het Fatimaplein
16 augustus 2026 | 15:00
2026_08_15-Guarantee-bij-Bosseve-vor-Paol-00004
Paalzitters strijden voor Achenbach
16 augustus 2026 | 14:00
Foto | Stichting Cultuurhistorische Publicaties voor de Regio Weert en SGN
Tussen Heide en Garnizoen
16 augustus 2026 | 11:00
2026_08_15-Grote_schuurbrand_in_Weert-2
Snelle inzet voorkomt overslag
15 augustus 2026 | 23:41

Advertentie