Skip to content

Nieuwe toeristentrein rijdt eerste gasten door Weert

6 augustus 2026 | 14:00

Sinds dinsdag 4 augustus rijdt er weer een iconisch toeristentreintje door Weert. Zowel Weertenaren als toeristen kunnen gratis gebruik maken van het treintje, dat pendelt tussen het centrum van Weert en Vakantiepark Weerterbergen.

Toeristentrein Weert

De toeristentrein bestaat uit een locomotief en een wagon, die samen plek bieden aan maximaal 23 reizigers. De trein rijdt volledig elektrisch en is tevens toegankelijk voor mindervaliden en gezinnen met wandelwagens of buggy’s.

Ook voor Weertenaren
Hoewel de naam wellicht anders doet vermoeden, is het toeristentreintje niet alleen bedoeld voor toeristen die Weert bezoeken. Ook Weertenaren kunnen kosteloos gebruik maken van het treintje en hun eigen woonplaats zo eens vanuit een ander perspectief bekijken. “Vooral de route door recreatiegebied de IJzeren Man zal voor velen een aangename verrassing vormen; het is een stukje natuur dat men niet zomaar bezoekt”, aldus Weert Marketing, de organisatie die de toeristentrein heeft gerealiseerd.

Twee verschillende routes
De eerste gasten hebben inmiddels gebruik gemaakt van het toeristentreintje, dat twee verschillende routes rijdt. De korte route van zo’n 20 à 25 minuten brengt reizigers vanaf Vakantiepark Weerterbergen via Dennenoord naar het centrum van Weert. Daar rijdt de trein een rondje over de singels en stopt hij bij het Raphaëlpad, op het Bassin ter hoogte van IJzerhandel Gruythuysen en nabij de bushalte op de Emmasingel.

De lange route voert gasten van de toeristentrein volledig door het bosgebied van recreatiegebied de IJzeren Man. De trein rijdt langs het hertenkamp en de kinderboerderij, via het Blauwe Meertje en Natuurkampeerterrein Wega naar de Lichtenberg en Dennenoord. Van daaruit rijdt de trein door naar de haltes in het centrum van Weert. In totaal neemt deze route zo’n 45 tot 50 minuten in beslag.

Momenteel rijdt de trein op dinsdag t/m donderdag, zaterdag en zondag tussen 10.00 en 18.00 uur zes keer op en neer. De exacte vertrektijden zijn te vinden op de website. Daar is de trein vanaf maandag 17 augustus bovendien live te volgen via een tracker – zo mis je hem nooit.

Tweede toeristentrein
Het toeristentreintje wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Weert en het Toeristisch Platform. Het voertuig bevindt zich op dit moment nog in een testfase. Zo moet het treintje nog bestickerd worden en zullen de haltes pas ingericht worden zodra de routes definitief zijn. Naar verwachting zal er vanaf oktober zelfs een tweede toeristentreintje gaan rijden. Hiervoor is de organisatie nog op zoek naar vrijwillige chauffeurs. Zie jij jezelf al achter het stuur van de iconische toeristentrein van Weert kruipen? Neem dan contact op met Weert Marketing via mark@weertmarketing.nl.

Advertentie

1 Reactie

  1. Prachtig!!! Wel vrees ik dat het vooral kansparels aan zal trekken.


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_08_06-Vrachtwagen_vat_vlam_op_A2_bij_Weert-5
Flinke verkeershinde
6 augustus 2026 | 13:16
Luchtfoto-Nederweert
Van 11 t/m 16 augustus
6 augustus 2026 | 12:00
2026-08-06-Nostalgische-kinderkermis-bij-Eynderhoof9
Foto’s door Johan Horst
6 augustus 2026 | 10:30
2026_08_06-Overlijdensbericht_Vera_Eva_Steenhart-3
Danny Hendriks – Caris Uitvaartbegeleiding
6 augustus 2026 | 9:32

Advertentie