Op zaterdag 9 mei is tijdens de nationale molendag de molen te Ospel geopend van 10.00 tot 15.00 uur en draaiend.
Molen de Korenbloem
Op 9 mei zijn de radiozendamateurs uit Weert actief op windmolen De Korenbloem in Ospel om vanuit de molen verbindingen te leggen met andere zendamateurs die ook bij een molen of watermolen in binnen en buitenland zijn gestationeerd. Het doel van deze actie is om deel te nemen aan de jaarlijkse nationale ‘Mills on the Air’, waarbij zendamateurs verbindingen maken met andere molens. Het evenement begint om 10 uur ’s ochtends aan de voorzijde van De Korenbloem. Ben je geïnteresseerd in radiozendamateurisme? Kom dan langs en ontdek hoe het werkt.
De molenwinkel is ook geopend
In de molenwinkel is deze dag o.a. speltmeel, pannenkoekmix, diverse broodmixen en ambachtelijke streekproducten te koop. De Molen de Korenbloem is geopend voor publiek op iedere 2e, 3e en 4e zaterdag van de maand van 10.00 tot 15.00 uur. Tijdens deze openingstijden is ook de molenwinkel toegankelijk voor bezoekers. Bij de molen bevindt zich tevens een minibieb. De boeken die hierin staan kunnen gratis worden meegenomen of geleend. Het aanbod omvat een grote verscheidenheid aan onderwerpen, waardoor er voor iedere bezoeker wel een passend boek te vinden is.
Molen de Korenbloem, gebouwd in 1869, is inmiddels ruim 150 jaar oud en verkeert nog steeds in vrijwel originele staat. De molen beschikt over een dubbel maalkoppel en is geschikt om zowel voor menselijke consumptie als voor veevoer te malen. Het graan waaruit het meel en de (brood)mixen worden samengesteld, is afkomstig uit de regio. Bezoekers kopen hier dus een authentiek streekproduct.
Daarnaast worden er gratis rondleidingen verzorgd. Buiten de reguliere openingstijden is een bezoek met familie of groepen mogelijk op afspraak. Hiervoor kan contact worden opgenomen met de molenaar, Geert van Winkel, via telefoonnummer 0495-633079 of mobiel 06-30457014.
Tijdens de rondleidingen krijgen bezoekers een demonstratie van het draaien van de molen, het malen van graan, het builen (zeven van gemalen graan) en het mengen van diverse meelsoorten. Aansluitend eindigt de rondleiding beneden in de molenwinkel, waar verschillende meelsoorten verkrijgbaar zijn, inclusief recepten voor het bakken van ambachtelijk brood of pannenkoeken. Ook zijn er cadeaupakketten beschikbaar voor het zelf bakken van brood en pannenkoeken.









Er zijn nog geen reacties geplaatst