Skip to content

Foto’s Grote Rogstaekersoptocht Weert 2026

16 februari 2026 | 11:11

Foto's | Johan Horst

Ondanks het voorspelde mindere weer stonden zondag 15 februari toch duizenden belangstellenden langs de Weerter singels voor de 88e Rogstaekersoptocht. Tijdens de optocht brak af en toe een flauw zonnetje door, al bleef het koud. Het publiek kreeg een stoet voorgeschoteld die niet alleen bol stond van humor en ludieke vondsten, maar ook van een opvallend hoog niveau. Johan Horst maakte een mooie reportage van de optocht in Weert.

Foto’s Grote Rogstaekersoptocht Weert 2026

Voordat prins Henk III, voorafgegaan door zijn eigen kapel Gootgemootj, de stoet mocht afsluiten, trokken al diverse prachtige praalwagens voorbij. Ook veel eenlingen en kleine groepen maakten indruk met grappige en slim uitgedachte creaties. Juist zij vormden de smaakmakers van deze kleurrijke optocht.

Gouwe Rog 2026
Met 197 (!) van de 200 beschikbare punten ging de Gouwe Rog uiteindelijk naar V.V. De Hêldje op zök met hun uitvoering van “Di-j veure wat in hun schîldj

Knouwelpriês 2026
De gewilde en zeer gewaardeerde Knouwelpriês werd een prooi  voor V.V. De Straotvêrkus, die “Dao kriegdje ‘t heît van” uitbeeldden. 

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_03_05-Bibliocenter-plaatst-proefstemhokjes-in-vestigingen
Laagdrempelige kennismaking met het stemmen
5 maart 2026 | 18:00
Weekblad voor Nederweert 2024
Lees hier online
5 maart 2026 | 16:00
2026_03_05-Open_dag_Vakschool_Logistiek_Limburg_bij_Thijs_Logistiek
Op zondag 8 maart
5 maart 2026 | 15:00

Advertentie