Skip to content

Ecologisch onderzoek naar aantal beschermde diersoorten in Nederweert

26 mei 2025 | 19:00

Foto | lillitve - depositphotos.com

Al enige tijd vindt er ecologisch onderzoek plaats in de bebouwde kommen van de gemeente Nederweert. Dit onderzoek is bedoeld om een beeld te krijgen van het aantal beschermde diersoorten, zoals de vleermuis en de gierzwaluw. Vervolgens kunnen we maatregelen nemen om de diertjes te beschermen.

Ecologisch onderzoek

Onder dakpannen
Vleermuizen verblijven vaak in de spouw of onder dakpannen van woningen. Ook gierzwaluwen kunnen zich onder daken nestelen. Om de diertjes goed te kunnen tellen, staan de ecologen vaker langer op één locatie.

Late avond en vroege ochtend
Voor het onderzoek fietsen of lopen de onderzoekers met name in de late avond- en vroege ochtenduren door de wijken. De ecologen zijn werkzaam voor de bedrijven Ecosprong en BKK-Advies. De logo’s staan op de oranje hesjes die ze dragen. Het onderzoek gaat nog tot eind september duren. Tot die tijd kun je de onderzoekers dus in je buurt of straat tegenkomen.

Noodzaak van onderzoek
Bij de isolatie van woningen wordt de verblijfplaats verstoord en dat is wettelijk verboden. Daarom gaat de gemeente voor deze diersoorten vervangende huisvesting realiseren, zodat inwoners hun huis toch kunnen isoleren.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

20250606_Partnerschap-in-de-Euregio-met-de-gemeente-Schwalmtal_18
Grensoverschrijdende samenwerking
20 juni 2025 | 13:00
20250620_Auto-belandt-in-greppel-naast-N280-bij-Kelpen-Oler_2
Bestuurder meegenomen door ambulance
20 juni 2025 | 12:09
2025_06_19-Jaarlijkse-Car-Wash-van-de-Jong-Vlikke-uit-Ospel
Zaterdag 28 juni 2025
20 juni 2025 | 12:00
2025_06_20-Te-koop-Wiel-Gubbelsstraat-36-Nederweert-Hoebenakker-Frissen2
Jonge, kindvriendelijke woonwijk
20 juni 2025 | 11:00

Advertentie