Skip to content

WeertEnergie organiseert gratis mini-symposium | ENERGIE-k wonen en werken in Weert 

22 mei 2025 | 17:00

WeertEnergie organiseert op 10 juni a.s. haar eerste mini-symposium bij theater de Huiskamer in Weert. Aanvang: 19.00 uur. Dit mini-symposium is bedoeld voor inwoners en ondernemers van Weert, is gratis en gaat in op de uitdagingen en oplossingen die er zijn rondom de energievoorziening, specifiek in Weert.

WeertEnergie 

WeertEnergie wekt lokale duurzame energie op, zowel via zon als wind en voorziet daarmee inmiddels 15.000 huishoudens van stroom. Levert dit een bijdrage aan de oplossing van het ‘energieprobleem’ of vergroot dit bijvoorbeeld de netcongestie? Hoe gaat de gemeente Weert om met de productie van 35.000 Mwh stroom op haar grondgebied? Wat zien we om ons heen aan ontwikkelingen die van invloed zijn op het wonen en werken in Weert? Wat gaan de inwoners en ondernemers van Weert hiervan merken?

Tijdens dit mini-symposium richt WeertEnergie de blik nadrukkelijk naar buiten met externe sprekers, en met de blik op de toekomst:

  • Sanne de Boer van Rabobank Nederland en o.a. auteur van het boek ‘de energietransitie uitgelegd’
  • Sven Maas van Maas Concepts en Eugene Kuis van K2E consultancy. Beiden zijn betrokken bij de gemeente Weert op gebied van duurzaamheidsbeleid en de energietransitie 
  • Richard van der Snoek, Specialist Energietransitie Rabobank Regio Midden-Limburg. Richard zal deelnemen aan de forumdiscussie
  • Theo Jongeling, voorzitter WeertEnergie

Theo Jongeling, voorzitter van WeertEnergie: “Toen we 12 jaar geleden startte hadden we grote ambities. Die zijn alleen maar groter geworden. De problematiek van netcongestie maakt een lokale aanpak en samenwerking belangrijker voor zowel de inwoners en voor de lokale bedrijven.”

Meer informatie over dit mini-symposium is te vinden op de website van WeertEnergie.

Coöperatie WeertEnergie wekt lokaal duurzame stroom op. WeertEnergie is onafhankelijk, heeft geen winstoogmerk en vindt het belangrijk om burgers een stem te geven. WeertEnergie streeft ernaar een rol te hebben in de toekomst van de energievoorziening. 

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Burgernet-vermist-gezocht-1
53-jarige, blanke man
22 juni 2025 | 13:41
Burgernet-vermist-gezocht-1
Heb je iets gezien of gehoord?
22 juni 2025 | 13:37
2025_06_22-Dorpsschieten-op-dn-Diek-20251
‘Speciaal veur eederein’
22 juni 2025 | 13:00

Advertentie