Skip to content

Nationale Molendag op de Korenbloem te Ospel

9 mei 2025 | 9:00

Op zaterdag 10 mei is tijdens de nationale molendag de molen te Ospel geopend van 10.00 tot 15.00 uur en draaiend.

Molen de Korenbloem

Op 10 mei zijn de radiozendamateurs uit Weert actief op windmolen De Korenbloem in Ospel om vanuit de molen verbindingen te leggen met andere zendamateurs die ook bij een molen of watermolen in binnen en buitenland zijn gestationeerd. Het doel van deze actie is om deel te nemen aan de jaarlijkse nationale ‘Mills on the Air’, waarbij zendamateurs verbindingen maken met andere molens. Het evenement begint om 10 uur ’s ochtends aan de voorzijde van De Korenbloem. Ben je geïnteresseerd in radiozendamateurisme? Kom dan langs en ontdek hoe het werkt.

Tijdens deze dag is er tevens verkoop van collagekaarten en lichthangers van Gerrie Roemen-Vossen. Een gedeeltelijke van de opbrengst hiervan gaat naar crowdfunding ‘Astrid stap voor stap actie tegen MS’. Help jij haar mee om stamceltransplantatie te kunnen ondergaan? Lees ook Astrid’s verhaal via deze link.

In de molenwinkel is deze dag o.a. speltmeel, pannenkoekmix, diverse broodmixen en ambachtelijke streekproducten te koop.

Algemene informatie:

  • De molen is iedere 2e, 3e en 4e zaterdag van de maand van 10.00 tot 15.00 uur geopend. De molenwinkel is dan ook geopend.
  • Bij de molen is ook een minibieb. De boeken die daarin staan kun je gratis meenemen of lenen. Er is een grote verscheidenheid aan onderwerpen. Er is altijd wel een boek van jouw gading te vinden.
  • Molen de Korenbloem is gebouwd in 1869, dus ruim 150 jaar oud, en nog steeds in vrijwel originele staat. De molen heeft een dubbel maalkoppel en mag zowel voor menselijke consumptie als voor veevoer malen. Het graan waarvan het meel en de (brood)mixen zijn samengesteld komt uit de regio. Je koopt hier dus een echt streekproduct. 
  • Rondleidingen (gratis); Buiten de openingstijden is een bezoek met familie of groepjes mogelijk, maak een afspraak met de molenaar Geert van Winkel via 0495-633079 of 06-30457014.
  • Bij de rondleidingen laat de molenaar het draaien, malen, builen (zeven van gemalen graan) en mengen van diverse meelsoorten zien. Na de rondleiding kom je beneden in de molenwinkel. Hier kun je verschillende meelsoorten kopen incl. de recepten voor het bakken van het ambachtelijke brood of pannenkoeken. Ook zijn er cadeau-pakketten om een ambachtelijk brood  en pannenkoeken te bakken!

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2025_05_14-Nieuwe-Helden
Met muziek, beats, raps, dans en spoken
14 mei 2025 | 19:05
Foto | Google Maps
Na de aanrijding is ze gevallen
14 mei 2025 | 16:03
2025_05_14-bestrijding-Eikenprocessierups-6460
Preventief en natuurlijke vijanden
14 mei 2025 | 16:00

Advertentie