Skip to content

Nieuwe regisseur leefbaarheid gespot | Lilian Kwaspen is recent gestart

12 december 2023 | 9:00

Als regisseurs leefbaarheid vormen ze de ‘ogen en oren‘ van de Nederweerter gemeenschap. Lilian Kwaspen is recent gestart. Ze volgt Iris van de Ven op die een andere functie heeft gekregen binnen de gemeente Nederweert. Lilian is contactpersoon voor Ospel, Ospeldijk, Budschop en Nederweert-Eind. Harold van der Haar blijft het vaste gezicht voor de kernen Nederweert en Leveroy. Ze hebben korte lijnen met instanties, ketenpartners, vrijwilligers, collega’s en het gemeentebestuur. Lilian en Harold zijn een steun voor inwoners, dorpsraden, verenigingen en instanties die in hun omgeving een maatschappelijk initiatief willen beginnen.

Lilian Kwaspen

Kracht van inwoners
Lilian vertelt enthousiast: “Ik merk nu al dat Nederweert een mooie gemeente is met veel kracht in de gemeenschap en betrokkenheid vanuit het gemeentehuis. We willen de eigen kracht en zelfsturing van inwoners versterken”. Harold, die dit werk sinds 2015 doet, vult aan: “Als regisseurs leefbaarheid vinden we het belangrijk om oog te hebben voor elkaar. We staan op een laagdrempelige manier open voor vragen en ideeën van inwoners. Tijdens het contact met inwoners en organisaties pikken we signalen op, die we vervolgens bij de juiste personen neerleggen. We werken vooral samen, van mens tot mens, en leggen verbindingen. We zijn de oliemannetjes van de gemeente Nederweert.”

Ze pikken meldingen op van losliggende stoeptegels, maar ook zorgvragen en kleinschalige initiatieven. Vijfennegentig procent van hun werk bestaat uit mensen met elkaar verbinden. Lijntjes leggen. In de contacten met inwoners van de gemeente Nederweert zijn zij de ‘thermometer’ van de samenleving. Waar liggen kansen en mogelijkheden? Wat gaat goed? En wat kan beter? Ze nemen signalen vanuit de wijk mee naar het gemeentehuis. Ook vertellen ze je graag bij wie je het beste terecht kunt.

Samen
Harold: “Door ideeën en initiatieven van de inwoners als beginpunt te nemen, verandert de rolverdeling tussen maatschappij en overheid. Dat merken we gelukkig steeds meer. Het zijn niet meer de inwoners die meedoen bij de plannen van de gemeente of de gemeente die meedoet in de ontwikkelingen binnen de samenleving. Het is een continu samenspel tussen inwoners en gemeente. Dus niet het één of het ander, maar het één én het ander.” “Het is belangrijk dat de inwoners eigenaar blijven van hun eigen initiatief. Het is tenslotte hun idee. Zij verdienen hiervoor de waardering”, vult Lilian aan.

Leefbaarheidsfonds
Inwoners die met hun buurt of straat een verbindende activiteit willen organiseren, of een bepaald idee willen verwezenlijken, kunnen een beroep doen op het gemeentelijke Leefbaarheidsfonds. Een praktische regeling zonder veel administratieve rompslomp. Door een eenvoudige uitvoering en snelle toekenning stimuleren we dat plaatsgenoten met en voor elkaar de handen uit de mouwen steken om de leefbaarheid en zorg voor elkaar in eigen buurt en kern te bevorderen. Dat geven ze graag wind onder de vleugels. Op www.nederweert.nl staat hierover meer informatie.

Inspireren
We willen een omgeving creëren waarin inwoners geïnspireerd raken om ideeën met een sociaal en maatschappelijk doel op te pakken en vorm te geven. Het is belangrijk dat ze de gemeente als gelijkwaardige partner zien en het gevoel hebben dat eigen initiatief wordt gewaardeerd. Er komen gelukkig steeds meer actieve inwoners bij en ook diverse initiatieven. Van ontmoetingsplekken tot een Jeu de Boulesbaan en van een brunch voor eenzame mensen tot een fietscrossbaan en trapveldje. Maar ook bijvoorbeeld de buurtbomenactie, de samentuinen in diverse kernen waar mensen groenten en fruit verbouwen en een hulpservice voor ouderen en mensen met een smalle beurs”, zegt Lilian.

Aan de slag
Wil je aan de slag met een idee, buurtinitiatief of een activiteit die goed is voor de leefbaarheid en samenhorigheid? Of eerst even sparren? Neem dan zeker contact op met de regisseur leefbaarheid van jouw kern. Voor de kernen Nederweert en Leveroy is dat Harold van der Haar, bereikbaar op 06-18115295 en via h.vanderhaar@nederweert.nl. Voor Ospel, Ospeldijk, Budschop en Nederweert- Eind is Lilian Kwaspen jouw aanspreekpunt. Bereikbaar via 06-25452376 en l.kwaspen@nederweert.nl.

Volg de regisseurs leefbaarheid
Het tweetal is ook actief op Facebook (Regisseurs leefbaarheid Nederweert) en Instagram. Vergeet niet om ze te liken. Dan weet je zeker dat je geen bericht van hen mist.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_04_06-De_Kopkes_brengen_Limburgs_WK-nummer_uit
Weerter oranjekoorts
6 mei 2026 | 18:00
2026_05_06-Rouwadvertentie-Jo-Beckers-3
Geuns Uitvaartbegeleiding
6 mei 2026 | 17:00
2026_04_14-Nieuwe_drinkwaterpunten-11
Veiligheidsregio wilt inwoners weerbaarder maken
6 mei 2026 | 16:00

Advertentie