Op de jaarkalender 2022 prijkte al enige tijd het bezoek aan de kerstshow bij Intratuin in Weert. Daarvoor verzamelden zich gisteren om 13.30 uur bij de Pinnenhof een 40-tal gasten en een 10-tal vrijwilligers.
De Zonnebloem Nederweert
Met de rolstoeltaxi (van de Herbergier uit Grathem) en eigen vervoer begaf het gezelschap zich richting Weert. Gasten met rollator en rolstoelgebruikers werden begeleid door de vrijwilligers. Een winkelroute leidde de mensen langs sfeervolle kraampjes, burlende beweegbare eland-dieren, een prachtig panorama van een ski-helling met beweegbare gondels, schaatsers, rijdende trein, en verder kerstbomen, bloemen, maar vooral kerstartikelen. Teveel om op te noemen.
Een van de gasten merkte spontaan op: “waat zeen d’r toch völ lempkes aan”. De stoet van Zonnebloemers was zo lang dat het niet eens opviel dat ander winkelend publiek zich al pratend tussen de eigen gasten bevonden. Leuk en aandoenlijk om te zien! Iedereen genoot op zijn manier met volle teugen van het kerstmannen-orkest maar ook de opper kerstman had zijn eigen vertelhoek waar aandachtig werd geluisterd naar zijn verhalen.
In het restaurant werden de gasten en vrijwilligers getrakteerd op een heerlijk kopje koffie/thee en gebak naar keuze. Ook werd de tijd genomen om met elkaar te kletsen en te keuvelen over de aanstaande feestmaand en de dagelijkse dingen in het leven. Een gast liet zich ontvallen: “Dee-j spulle zeen waal priezig. Ich bin nôwschierig waat ich aan de kassa mot betalen”, kijkend naar haar goedgevulde winkelwagen.
Na het bezoek aan het restaurant zakte de koopwoede en werd met nog meer bewondering gekeken naar de glinsterende kerstballen, slingers en ander kerstgoed. Een gast kocht zelfs enkele zakken sneeuw: “Ich weit neet of d’r snieé kumtj met dee-j daag mèr ich heb d’r in eeder geval al”. Tegen de klok van vier uur was het verzamelen in de hal en ging de groep weer richting Nederweert. Een gast vertelde een fijne middag te hebben gehad en was dankbaar voor het werk wat de Zonnebloem Nederweert allemaal voor hun gasten doet. En of de gast met de gekochte zakken sneeuw een goede keuze heeft gemaakt moeten we overlaten aan de weergoden.
Er zijn nog geen reacties geplaatst