Skip to content

De Jaren Vijftig | Indiegangers

15 november 2020 | 10:29

In 2002 verscheen het veelgeprezen boek ‘Nederweerts Verleden, Met Naam en Toenaam’. Een uitgave van de Stichting Geschiedschrijving Nederweert. Het boek handelde over het leven in Nederweert in de tijd van de wederopbouw, de jaren vijftig en de opkomende babyboom-generatie. Twee jaar later werd het boek verfilmd en op videoband en DVD uitgebracht, onder de naam ‘De Jaren Vijftig’. Deze productie, waarvan cineast Leo Koppens beeld en geluid verzorgde en Ton van der Sande de commentaarstem leverde, werd op lokaal nivo een ware bestseller. Herdrukken van zowel boek als DVD waren in korte tijd uitverkocht.

De Jaren Vijftig

Inmiddels, bijna 20 jaar later, is deze productie ook al weer geschiedenis. Al was het alleen maar omdat veel van de in film geportretteerde en geïnterviewde inwoners ook niet meer onder ons zijn. In samenwerking met Nederweert24 wordt de film van destijds in twaalf wekelijke en thematische afleveringen weer voor het voetlicht gebracht. Deze week een nieuwe aflevering.
Veel kijkplezier!

Stichting Geschiedschrijving Nederweert
Alfons Bruekers

Advertentie

1 Reactie

  1. Een aangrijpende aflevering. Pet af voor onze Indiëgangers. Dank je Alfons.


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Foto | ArturVerkhovetskiy - depositphotos.com
Extra voetbalweek voor inhaalwedstrijden
18 september 2026 | 10:00
2026_09_17-Stock_pompoensoep
Zaterdag staat er weer een warme kop soep klaar
18 september 2026 | 10:00
2026_09_01-Gratis_sportactiviteiten_ontdekken_voor_basisschoolkinderen_tijdens_Ben_Bizzies_Sportkennismaking
Doet jouw kind ook mee? 
18 september 2026 | 9:00
2026_09_17-Lezing_over_dinosaurussen_op_het_Peelpodium
Paleontoloog Maarten de Rijke vertelt over dino’s
17 september 2026 | 21:00

Advertentie