Veel zorgen bij inwoners en ondernemers
Door aanpassing van het plattelandswoningenbeleid door burgemeester en wethouders komen dorpsgenoten in de knel. Dorpsgenoten wonen al tientallen jaren in de gemeente Nederweert en door de keuze van het college, gesteund door de coalitie (JAN, Nederweert Anders en D66) wonen tientallen van hen illegaal. Dat is voor CDA Nederweert en de Nederweerter VVD onacceptabel.
CDA Nederweert en Nederweerter VVD
Sinds inwoners voor de zomer uit de Limburger hebben vernomen dat ze mogelijk uit hun huis gezet worden, worden we vaak benaderd. Mensen bellen ons dat ze het beleid niet snappen en ook dat ze niet weten of ze tot de ongewenste groep behoren. Onduidelijkheid bij de inwoners overheerst ook de komende tijd.
We worden overspoeld met vragen. Een kleine selectie:
- Moet ik uit mijn huis/bedrijf?
- Wat betekent ‘handhaven’?
- Mijn huis/bedrijf is mijn pensioen. Wat nu?
- Wie gaat mijn schade vergoeden?
Niet alleen inwoners worden geraakt, ook ondernemers. Zonder de raad te informeren, is er tijdens de collegevergadering van 4 mei 2020 besloten harder in te grijpen richting ondernemers. In omstandigheden wordt de bestaande ondernemersactiviteit illegaal, het bedrijf wordt mogelijk onverkoopbaar en er ontstaan meer zorgen. Ook innoveren om overlast tegen te gaan wordt hierdoor onmogelijk.
Gemeenteraadsleden overvallen
Onze dorpsgenoten hebben recht op antwoorden op deze vragen. Die antwoorden hebben wij niet, want ook wij zijn overvallen. Wij hebben namelijk telkens gevraagd of inwoners en ondernemers met het wijzigen van de regels in de knel zouden komen, en ons is telkens gegarandeerd dat dat niet zo zou zijn. Diverse keren hebben CDA Nederweert en de Nederweerter VVD het college gewezen op de gevolgen. Steeds aangegeven dat belanghebbenden onvoldoende worden betrokken en ook tegen het voorstel gestemd.Oproep
Raakt u in de problemen of heeft u vragen/zorgen? Laat het ons weten, zo proberen wij te voorkomen dat uw zorgen werkelijkheid worden.CDA Nederweert
Nederweerter VVD
8 Reacties
En welke partij heeft afgelopen decennia in het college gezeten en vooral niks gedaan?
Wederom plukken we nu de vruchten van het beleid van decennia CDA.
We kunnen een aardig dossier opbouwen van “doortastende” beleid van het CDA. Dat notabene het CDA vervolgens gaat lopen klagen dat andere de rotzooi kunnen opruimen is nogal Trumpiaans.
Nu hebben ze na 2 jaar eindelijk eens keer zelf iets besloten gaat het compleet mis en krijgt het CDA nog de schuld. Misschien hand in eigen boezem steken en probeer. te redden wat er te redden valt?
Als iemand vragen heeft kan hij of zijn gewoon de gemeente bellen in plaats van een politieke partij.
Alsjeblieft niet. Ik ben toen op de avond bijeenkomst geweest. wat we daar te horen kregen van de gemeente daar gaat mijn bloed nog van koken. werd daar over zijn eigen pensioen gesproken. daar kunnen wij niks mee. laat staan dat er antwoorden werden gegeven. volgens mij weten ze zelf niet wat ze ze nu eigenlijk aan het doen zijn.
Dat klopt Jac, de wethouder begon te vertellen dat hij zelf ook geen pensioen had terwijl er mensen in de zaal zaten die al meer dan 60 jaar in hun huis wonen en er nu uit moeten omdat ze “ilegaal” wonen en er geen cent meer voor krijgen. Ik zou de gemeente ook niet meer geloven als ik zo een antwoord kreeg.
Men mag zich ook eens afvragen hoe,wat wie de oorzaak van deze beslissing is.
Jarenlang is het geen probleem, en dan ineens mag het niet meer.
Dat is gemakkelijk uit te leggen. Het.college komt met een voorstel en de raad stemt voor of tegen. In dit geval ook. De meerderheid van de raad (coalitie) stemde voor dit voorstel en werd daardoor aangenomen.
En dit is het resultaat..
Beste Fr. Wind,
Dit is niet iets wat ineens is beslist. Zoek maar eens terug in de stukken van de gemeente en je zult zien dat dit al in 2013 speelde. En als je de oorzaak gaat zoeken moet je terug naar omstreeks 2004. De partij die dit destijds heeft aangewakkerd is de VVD.
En als je nu kijkt is het een belachelijk besluit, niet alleen stuur je mensen je huis uit. Maar je krijgt ook leegstand in de woningen. Vaak zijn de woningen nog bewoond door de vorige eigenaren van een agrarisch bedrijf, maar is het bedrijf achter de woning verkocht aan iemand anders buiten de familie. Dan zou een werknemer of de agrariër zelf in de woning moeten gaan wonen, maar deze heeft vaak al een woning. En eigen personeel hebben de meeste agrariërs niet (vaak via een uitzend- of detacheringsbureau) dus wordt het lastig om er iemand in te laten wonen.
Dus gemeente, maak van de agrarische woningen platteland woningen waardoor de woningen gewoon bewoond kunnen (blijven) worden. En stel de voorwaarde dat ze niet bij een beetje stank of geluid beginnen te klagen, maar dat zou voor elke bewoner in het buitengebied moeten gelden die bewust bij een agrarisch bedrijf in de buurt gaat wonen. Dan hebben we het natuurlijk niet over buitensporig (of wettelijk vastgelegde normen) stank en geluidsoverlast. En laat de mensen eerst met elkaar aan tafel gaan voordat de gemeente of rechter ingeschakeld wordt.
Fredje van Buiten