Op 14 oktober organiseert ARK Natuurontwikkeling samen met defensie een lezing over de natuur in de terreinen van defensie rondom Weert. De boeiende lezing wordt gegeven door ecoloog Arno Braam van het ministerie van Defensie.
Defensie heeft 24.000 hectare militaire oefenterreinen in Nederland. Die zijn bedoeld om militairen te trainen, maar het zijn vaak ook belangrijke natuurgebieden. Sommige planten of dieren komen zelfs vrijwel alleen nog op Defensieterreinen voor. Dit omdat hier meestal geen intensieve recreatie plaats vindt en de natuur hier vrij spel heeft.
In het Kempen~Broek beheert Defensie de Weerter- en Budelerbergen, Boshoverheide en de heide in de Laurabossen. Hoe zijn de gebieden ontstaan? Welke belangrijke natuur vinden we er? Wat doet Defensie eigenlijk in die terreinen en hoe houden ze rekening met de natuur? En heeft Defensie ideeën om de natuur meer kansen te geven op haar terreinen? Ecologen van Defensie brengen de natuur op militaire oefenterreinen in kaart. Zij houden een vinger aan de pols of het militaire gebruik goed of slecht uitpakt voor de natuur. Arno Braam is ecoloog bij Defensie en zal op al deze vragen ingaan.
Kosten: gratis
Tijdstip: 19.30 – 22.00 uur
Locatie: NMC De IJzeren Man, Geurtsvenweg 4 in Weert
Foto: Budelerbergen ©Bob Luijks/Natuurportret






Er zijn nog geen reacties geplaatst