Op woensdag 4 november organiseerde Punt Welzijn een filmavond over een veilig sportklimaat. Tijdens deze avond werd de film De Pupil vertoond. De film maakte veel indruk op de aanwezigen van verschillende sportverenigingen uit Weert.
Punt Welzijn
De Pupil laat zien welke gevolgen grensoverschrijdend gedrag kan hebben binnen de sport. Hoewel het verhaal in de film extreem en confronterend is, maakt de film duidelijk hoe belangrijk het is om alert te zijn op signalen en met elkaar in gesprek te blijven over dit onderwerp. Een onveilige sportomgeving kan namelijk op verschillende manieren ontstaan.
Na afloop van de film volgde een panelgesprek onder leiding van dagvoorzitter Jean Paul van der Donk. In het panel zaten Serge Mandungu, bestuurder van MMC Weert, Lonneke Robben, trainer bij DESM en GZ-psycholoog, en Nadieh van der Pol, voormalig topsporter en tegenwoordig sporttakcoördinator bij Limburg Gymnastics. Zij gingen in gesprek over de centrale vraag: ‘Hoe creëren we een veilige sportomgeving?’
Vanuit hun ervaring en expertise deelden de panelleden hun inzichten. Ook het publiek leverde waardevolle aanvullingen, vragen en nuanceringen. Dit zorgde voor een open en leerzaam gesprek.
Bij iedere sportvereniging zijn plezier, respect en veiligheid belangrijke waarden. Toch ontstaat een veilig sportklimaat niet vanzelf. Het vraagt aandacht van bestuurders, trainers, vrijwilligers, ouders en sporters. Door duidelijke afspraken te maken, met elkaar in gesprek te blijven en signalen serieus te nemen, kunnen verenigingen bijdragen aan een veiligere sportomgeving.
Ook verenigingsondersteuner Ralf Custers van Punt Welzijn vertelde welke ondersteuning verenigingen kunnen krijgen. Zo helpt Punt Welzijn verenigingen met de invoering van de 4 V’s voor sociale veiligheid en kunnen verenigingen er terecht met vragen.
Punt Welzijn bedankt alle aanwezigen en de panelleden van verenigingen voor hun bijdrage aan deze waardevolle avond. “Samen blijven we werken aan een sportomgeving waarin iedereen zich welkom, veilig en gerespecteerd voelt.”
Wil je als vereniging meer weten over sociale veiligheid of de 4 V’s? Neem dan contact op met Ralf via telefoon 06-43512684. “Samen kijken we naar de mogelijkheden om jouw vereniging verder te versterken.”








Er zijn nog geen reacties geplaatst