Bij het plaatsen van een pacemaker wordt vanaf deze week in SJG Weert een nieuwe techniek toegepast: linkerbundelpacing. Deze techniek zorgt voor minder complicaties op lange termijn. Door de toepassing kunnen patiënten vaker in Weert behandeld worden.
Nieuwe pacemakertechniek SJG Weert
Bij de nieuwe methode worden de pacemakerdraden op het geleidingssysteem van het hart geplaatst. Cardioloog Robin Kuijpers legt uit:
“Met linkerbundelpacing proberen we de natuurlijke elektrische werking van het hart zo goed mogelijk na te bootsen. Dit kan helpen om de pompfunctie van het hart op lange termijn beter te behouden en de kans op pacemakergerelateerd hartfalen te verkleinen.”Robin Kuijpers | Cardioloog SJG Weert
Cardioloog Kuijpers werd opgeleid in het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven, waar deze techniek al langer wordt toegepast. Hij brengt de expertise nu naar Weert. Voor patiënten in de regio is dit een stap vooruit: zij kunnen vanaf nu in hun eigen vertrouwde ziekenhuis terecht voor deze moderne behandelmethode, in plaats van een doorverwijzing naar Eindhoven.
De nieuwe standaard
Jaarlijks worden in SJG Weert vanaf nu zo’n 100 pacemakers geplaatst met deze methode. Een pacemaker kan geplaatst worden als mensen last hebben van een te traag hartritme. Het is een klein apparaatje dat onderhuids onder het sleutelbeen wordt geplaatst om het hartritme in de gaten te houden en wanneer nodig te stimuleren. De nieuwe techniek is voortaan de nieuwe standaard in SJG Weert.








Er zijn nog geen reacties geplaatst