Op zondag 12 juli 2026 organiseert de vogelwerkgroep van IVN Weert e.o. een gratis excursie voor natuur- en vogelliefhebbers. De excursie start om 8.00 uur bij het NMC in Weert. Wie liever rechtstreeks naar de excursielocatie gaat, kan zich om 8.25 uur melden op de parkeerplaats De Houtsberg aan de Banendijk in Nederweert-Eind. Aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie kun je contact opnemen via janaarts1948@gmail.com.
De Banen en het Sarsven
Tijdens deze excursie trekken deelnemers door een van de mooiste vogelgebieden van Midden-Limburg. De Banen en het Sarsven vormen een bijzonder Natura 2000-gebied met uitgestrekte vennen, moerassen, rietvelden, bloemrijke graslanden en oude bossen. Dankzij de grote afwisseling aan leefgebieden is dit een waar paradijs voor vogels én vogelaars. De afgelopen jaren is het gebied door natuurherstel nog aantrekkelijker geworden voor tal van bijzondere soorten.
Tijdens de wandeling maken deelnemers kans op het zien van lepelaar, grote zilverreiger, blauwborst, roerdomp, bruine kiekendief, dodaars, geoorde fuut, waterral, slobeend, krakeend en wintertaling. Ook roofvogels zoals buizerd en havik laten zich regelmatig zien. In de omliggende bossen en struwelen zijn zangvogels als fitis, grasmus, zwartkop, tjiftjaf, geelgors, putter en diverse spechtensoorten te horen en te zien.
De gidsen vertellen onderweg niet alleen over de vogels, maar ook over het bijzondere landschap, de geschiedenis van het gebied en de natuurontwikkeling die ervoor heeft gezorgd dat De Banen en het Sarsven tegenwoordig tot de vogelrijkste natuurgebieden van Limburg behoren.
Iedereen is welkom, of je nu een ervaren vogelaar bent of voor het eerst meegaat. NMC Weert adviseert deelnemers om een verrekijker mee te nemen en stevige wandelschoenen aan te trekken. Zo kan iedereen genieten van de rust, de prachtige natuur en hopelijk van veel bijzondere vogelwaarnemingen.








Er zijn nog geen reacties geplaatst