Nederweert is een gemeente met een eigen karakter, en volgens de partij JAN is het belangrijk dat dat zo blijft. De partij benadrukt dat de kracht van Nederweert vooral zit in de dorpen, de verenigingen en de mensen die zich dagelijks inzetten voor sport, cultuur en samenhang. “Vrijwilligers zijn het kloppend hart van onze kernen,” zegt Kevin Bax, lijsttrekker namens JAN. “Zij houden onze gemeenschap levendig. Dat verdient waardering én ondersteuning.”
JAN
Sneller helpen waar het nodig is
Volgens JAN hoort bij een sterke gemeenschap ook goede zorg voor inwoners die het lastig hebben. Daarom wil de partij eerder signaleren wanneer mensen kampen met bijvoorbeeld financiële problemen of eenzaamheid. “Hoe eerder we erbij zijn, hoe beter we kunnen helpen,” aldus Kevin. Lokale organisaties zoals Same Ein spelen hierbij een belangrijke rol. Zij bieden inwoners een steuntje in de rug en verwijzen door naar passende initiatieven in hun eigen dorp. JAN ziet bovendien meer kansen voor Same Ein om ontmoetingsplekken te versterken, zoals De Gunnerij. “Mensen samenbrengen voorkomt eenzaamheid en versterkt onze gemeenschap.”
Dialect, tradities en vastelaovendj horen bij Nederweert
JAN vindt het belangrijk dat het immaterieel erfgoed van Nederweert behouden blijft. Denk aan het dialect, lokale tradities en natuurlijk vastelaovendj. Kevin Bax: “Dit is de cultuur waar wij mee zijn opgegroeid. Door deze tradities levend te houden, geven we onze jeugd mee waar ze vandaan komen – iets om trots op te zijn.”
Inwoners aan het stuur van hun eigen buurt
De partij benadrukt dat goede ideeën vaak bij inwoners zelf ontstaan. Daarom wil JAN blijven investeren in leefbaarheidsregisseurs en de leefbaarheidssubsidie behouden.
Met deze ondersteuning krijgen inwoners de middelen om hun buurt zelf mooier en leefbaarder te maken. “Initiatieven ontstaan niet alleen in het gemeentehuis, maar juist in de wijk of aan de keukentafel,” geeft Kevin aan.
Een toekomst gebouwd op identiteit
Voor JAN vormt de lokale identiteit het fundament voor de toekomst. Een gemeente waar inwoners naar elkaar omkijken, waar tradities blijven bestaan en waar ontmoeting centraal staat. “Dat is het Nederweert waar wij voor staan,” besluit Kevin Bax. “Een sterke, hechte en betrokken gemeenschap.”
Vind jij dat ook? Stem 18 maart dan op JAN!









5 Reacties
Klinkt allemaal heel leuk. Maar aan de andere kant ook een tekst zonder enige vorm van risico. Een tekst van een politicus: veel woorden, weinig zeggen. Beetje in algemeenheden formuleren en dat was het dan.
Als ontmoeting volgens JAN centraal moet staan, zou juist JAN verantwoording af moeten leggen over de gang van zaken rondom de Pinnenhof, toch?! Het was toch hun wethouder die dat dossier de kop heeft gekost? En hoe zit het dan met het miljoen van de gulle gever? Heet in de pers afgelopen weekend, om op maandag in het stukje van JAN niets daar over te lezen. Je kunt dan schrijven dat je niet met modder gaat gooien, maar is dat niet veelal een standaard politiek antwoord waarmee je vooral aangeeft dat je inhoudelijk weinig verweer te voeren hebt?
De politieke partijen van Nederweert, het college en de ambtenaren zouden eens een voorbeeld moeten nemen aan de slogan van een bekende voetbalclub: geen woorden maar daden, en dat op veel vlakken, i.p.v. allein mèr gezeiver……
Alle partijn prediken hetzelfde
Het heeft niet alleen aan jan gelegen ,die hele blamage van de pinnenhof
De raad heeft het meeste geknoeid
Darom zeg ik zet een rood kruis op het stembiljet of stem op jan
Het is inderdaad veroorzaakt , de Pinnenhof, door de hele gemeenteraad te weinig daadkracht,
Dat dit probleem nu helemaal op het bordje van JAN komt te liggen is, mijn inziens niet terecht.
Dat de eerste plannen nooit zijn uitgevoerd heeft ons, de gemeenschap, al veel geld gekost.
De partijen welke nu met het “vingertje”wijzen mogen gerust de hand in eigen boezem steken.
Jan en Cda zaten in de coalitie
Het is inderdaad niet correct om alleen Jan als schuldige aan te wijzen.
Er zullen best wel fouten zijn gemaakt doch het was ook niet gemakkelijk met een ambtenarenapparaat dat bijna gehalveerd was en met alleen ingehuurde kennis alsmede een raad die rekeningen aan het vereffenen waren.
In een raadsvergadering heeft coalitiepartij de stekker uit het pinnenhof dossier getrokken
Het zou te duur worden.
Wat heeft het nu gekost?
Foute gemaakt. Jazeker doch door allen.
Beste raad jullie hebben 3 taken
Volksvertegenwoording
Taakstellingen
Controle op afgesproken taken
Dat het allemaal zo gelopen is is niet alleen te weiten aan wethouder Dieteren zij had het goed voor maar misschien iets te ambitieus, als het cda toen hun mening over renoveren hadden uitgesproken dan waren ze een stuk verder gekomen en had de gemeenschap nu een goed draaiend mfa . En betaalbaarder voor de verenigingen en hadden we nog goede beheerders om de boel draaiende te houden . Dus waarom zweeg cda over hun plan en stemde ze tegen i.p.v overleg of was het toch op de persoon?
Ga voor de gemeenschap gebruik allemaal je verstand en zorg dat de gemeenschap een betaalbaar soort van ons thuis gemeenschappelijk centrum gevoel weer terug krijgen. Praat ook eens met de dorpsraad en verenigingen.
Ga samen werken en niet zoals al vele jaren vrienden voor vrienden .