Woensdagmorgen is er veel stankoverlast op industrieterrein Pannenweg in Nederweert en de directe omgeving. Ook in de omgeving van Weert kwamen meldingen binnen van een hinderlijke lucht.
Stankoverlast Nederweert
Omwonenden en ondernemers meldden dat zij een sterke lucht roken die leek op een gaslucht. Ook vanuit Randweg West en verderop van Randweg Noord kwamen meldingen binnen bij de meldkamer.
De eerste melding kwam vanaf industrieterrein Pannenweg I in Nederweert. De brandweer van Nederweert ging op onderzoek uit. Al snel bleek dat op een stuk grond in de buurt een agrarier mest aan het uitrijden was. Vermoedelijk is de sterke geur daar vandaan gekomen.
De brandweer is nog bezig met onderzoek. Ook de AGS (Adviseur Gevaarlijke Stoffen) is inmiddels opgeroepen. Ze zijn opzoek naar de bron. Er worden continu metingen verricht en op dit moment worden er geen concentraties gemeten die gevaar opleveren voor de gezondheid.
IKC Laar ontruimd
Op Laar werd IKC Laar tijdelijk ontruimd. Voor leerlingen en personeel was niet duidelijk of het om een mogelijke gaslekkage in het gebouw ging of dat de geur van buiten kwam.De leerlingen verzamelden zich op de verzamelplaats tegen over de school. De brandweer heeft metingen in en rond het schoolgebouw gedaan. Netbeheerder Enexis heeft de hoofdgasleiding afgesloten. In het pand werden geen gevaarlijke stoffen gemeten.
Zodra de oorzaak wordt gevonden, melden we dit.








6 Reacties
Betwijfel of het mest is. Ruikt meer chemisch en ik werk in de buurt van Nederweert en kom vanuit Roermond en ik rook het zelfs daar al deze ochtend.
Toevallig dat het dezelfde veroorzaker is van de lucht in ospel. Misschien maar eens wat monsters nemen uit de put. Wie weet wat er gedumpt wordt op deze weien.
Dit was echt geen mest geur!!! Veel chemischer!!
Zelfs op Laar ruiken we deze aparte geur.
Hoofdtransportleiding gasunie misschien defect?? Nafta ?
Wij zitten op het industrieterrein Kampershoek in Weert. Het is niet waarschijnlijk dat deze geur door een mest uitrijdende boer veroorzaakt zou zijn. De geur hangt hier al sinds gisteren en is vandaag alleen maar erger geworden. Het is een penetrante, dieselachtige, chemische geur.