Op 20 december overleed Marijke Smeets uit Nederweert aan de gevolgen van uitgezaaide borstkanker. Marijke was alleenstaande moeder van twee zonen van 23 jaar. Zoon Sem en zijn vriendin Samantha startten een sponsoractie, om geld in te zamelen voor Fight Cancer. “Dat is hard nodig, want nog steeds krijgt 1 op de 2 mensen in Nederland de diagnose kanker. Met jouw steun help je Fight Cancer bij de financiering van belangrijk en levensreddend onderzoek”, aldus Samantha.
Fight Cancer Kankeronderzoek
Op 15 juni 2025 kreeg Marijke Smeets te horen dat zij borstkanker had. Bij aanvullend onderzoek bleek later dat er ook afwijkingen zichtbaar waren bij de lymfeklieren. Een PET-scan van het hele lichaam bracht begin juli het verwoestende nieuws: uitgezaaide kanker. Er was nog een levensverlengende behandeling mogelijk in de vorm van chemo’s en immuuntherapie.
“Marijke begon hier vol moed aan. Ze was een positieve, lieve en sportieve vrouw. Zelfs tijdens haar behandelingen fietste ze vanuit Nederweert naar het ziekenhuis in Weert en daarna weer terug. Altijd zorgzaam, altijd sterk. Zelfs toen ze wist dat ze niet lang meer te leven had en haar twee jonge zonen zou moeten achterlaten”, aldus schoondochter Samantha.
Op 3 november kreeg Marijke de uitslag van een nieuwe scan. Het nieuws was hartverscheurend: de behandelingen hadden niets geholpen, de kanker was alleen maar agressiever geworden. Er was geen verdere behandeling meer mogelijk. De artsen gaven aan dat zij waarschijnlijk het einde van 2025 niet zou halen.
Haar laatste wens was om samen met haar zonen en schoondochters nog een keer naar Curacao te gaan, een plek waar ze enorm van hield. “Door haar ziekte was dit helaas niet meer mogelijk. In plaats daarvan besloten we samen nog vier nachten naar Zeeland te gaan, dicht bij huis. Dat waren intens mooie, maar ook pijnlijke dagen wetende dat dit onze laatste momenten samen zouden zijn.”
Op 17 december ging Marijke naar het Franciscushuis (hospice) in Weert, waar ze de rust kreeg die ze verdiende. Een dag later werd een morfinepomp aangesloten. Op 20 december is Marijke rustig overleden.
“Waarom wij zwemmen? Wij hadden ons geen betere (schoon)moeder kunnen wensen. Daarom gaan wij samen zwemmen om geld in te zamelen voor kankeronderzoek. Omdat niemand dit zou moeten meemaken. Omdat onderzoek levens kan redden en omdat wij weten dat Marijke ontzettend trots op ons zou zijn geweest en ons langs de kant had aangemoedigd”, aldus Samantha.
Wil jij ook doneren? Klik op deze link voor meer informatie.







Er zijn nog geen reacties geplaatst