In deze blog deelt Osteopathie De Bron het verhaal van een patiënte bij wie de Perrin Techniek is ingezet als onderdeel van het herstelproces. Het betreft een praktijkvoorbeeld dat laat zien hoe het lichaam, ook na langdurige klachten, weer stappen kan maken richting herstel.
Osteopathie De Bron
De patiënte is een vrouw van 41 jaar. In 2021 kreeg zij COVID-19. Na de acute infectie herstelde zij niet volledig en ontwikkelde zich geleidelijk een breed scala aan klachten. Deze klachten pasten binnen het beeld dat we tegenwoordig vaak zien na COVID (long COVID/post-virale klachten).
De belangrijkste klachten waren:
- Chronische vermoeidheid
- Brain fog (een wattenhoofd, moeite met helder denken)
- Concentratieproblemen
- Buikklachten
- Hoofdpijn
- Algemene pijnklachten door het hele lichaam
In eerste instantie probeerde de patiënte het dagelijkse leven en werk zoveel mogelijk vol te houden, maar de klachten bleven aanwezig en namen zelfs toe. In 2023 volgde uiteindelijk een ziekmelding, omdat werken niet langer haalbaar was.
Beperkingen in het dagelijks leven
De klachten hadden grote impact op het dagelijks functioneren. Lezen of informatie opnemen lukte nauwelijks: een tekst kon worden gelezen zonder dat achteraf duidelijk was wat er precies gelezen was. Prikkels kwamen hard binnen en het energieniveau was structureel te laag. Ook de spijsvertering was onrustig, wat extra bijdroeg aan het algehele gevoel van malaise.
Start met de Perrin Techniek
Ongeveer anderhalf jaar na de ziekmelding werd besloten te starten met de Perrin Techniek. Op dat moment was de patiënte niet werkzaam. De Perrin Techniek richt zich op het verbeteren van de afvoer van afvalstoffen uit het centrale zenuwstelsel via het lymfatische systeem en wordt regelmatig toegepast bij langdurige vermoeidheids- en post-virale klachten.
De behandelingen werden gecombineerd met aandacht voor leefstijl, voldoende rustmomenten en het leren herkennen van grenzen.
Geleidelijke verbetering
In de maanden na de start van de behandeling werden duidelijke veranderingen merkbaar:
- De concentratie verbeterde
- Lezen werd weer mogelijk, mét begrip van de inhoud
- Het gevoel van brain fog verdween grotendeels
- Buikklachten namen sterk af en de spijsvertering werd rustiger
- Er ontstond meer helderheid en aanwezigheid
Ook de belastbaarheid nam toe. Inmiddels is de patiënte weer aan het werk in een opbouwend traject en werkt zij momenteel 28 uur per week. Dit was eerder ondenkbaar.
Huidige situatie
Hoewel nog niet volledig hersteld, zijn er grote stappen gezet. Hoofdpijnklachten spelen nu voornamelijk nog op rondom de menstruatie. Om verdere verbetering te ondersteunen, komt de patiënte momenteel eens per twee maanden voor een onderhoudsbehandeling.
Er is een goed bewustzijn ontstaan dat leefstijl een blijvende rol speelt in het herstelproces. Voldoende rust, het bewaken van grenzen en luisteren naar het lichaam blijven essentieel om de vooruitgang vast te houden en verder te verbeteren.
Conclusie
Deze casus laat zien dat herstel bij langdurige post-virale klachten vaak tijd kost, maar zeker mogelijk is. De Perrin Techniek kan hierbij een waardevolle ondersteuning bieden, vooral wanneer deze wordt ingezet binnen een breder kader van leefstijl en belastbaarheid.
De patiënte is vooral dankbaar dat werk en een groot deel van het dagelijks leven weer opgepakt konden worden. Dit traject onderstreept het belang van maatwerk, geduld en een integrale benadering bij complexe klachten.
Inloopdag zaterdag 7 februari in Roermond
Op zaterdag 7 februari organiseren wij een inloopdag rondom de Perrin Techniek. Tijdens een persoonlijk gesprek van 15 minuten is er ruimte om uw klachten te bespreken. Daarnaast leggen wij uit wat de Perrin Techniek inhoudt en bekijken we samen of deze behandelvorm passend kan zijn voor uw situatie.
Plan een afspraak bij Luuk of Jeroen!







Er zijn nog geen reacties geplaatst