UNSNOOZED lanceert vandaag de Generatie Game om generatieverschillen op de werkvloer breed aan te pakken. Met dit spel zetten oprichters Vera Donkers (29) en Roos Vos (31) een belangrijke stap richting het dichten van generatiekloven op de werkvloer. “Wij liepen zelf vast in frustratie en onbegrip,” zegt Roos, “andere generaties namen ons niet serieus, we spraken gewoon een andere taal.”
UNSNOOZED
Vera Donkers uit Weert
De Weertse Vera Donkers, ooit begonnen op het Philips van Horne College, lanceert vandaag samen met de Den Bosche Roos Vos de Generatie Game: een spel dat generaties op de werkvloer verbindt en werkstress internationaal aanpakt. Onlangs presenteerden ze het spel op een congres in India en reizen binnenkort door naar Australië, Duitsland en Zuid-Afrika. Wat klein begon, groeit nu uit tot een internationaal succesverhaal.
In plaats van zich erbij neer te leggen, besloten Vera en Roos het gesprek op gang te brengen. Met de introductie van de Generatie Game helpt UNSNOOZED teams om aannames te doorbreken en samenwerking te versterken. Op een speelse en ervaringsgerichte manier kruipen teamleden in de huid van een andere generatie om te ontdekken hoe de manier van werken, verwachtingen en werktaal kunnen verschillen. Onder begeleiding van ervaren trainers en coaches met een achtergrond in o.a. psychologie of systemisch werk, biedt UNSNOOZED teams de ruimte om in een veilige sfeer te reflecteren op de samenwerking. Het doel: meer wederzijds begrip.
Miscommunicatie aanstichter voor meer werkstress
Nederland kampt al jaren met een werkstress-epidemie. Eén op de vijf werknemers heeft burn-outklachten (RIVM) en werkstress blijft de nummer één oorzaak van langdurig verzuim. Tegelijkertijd ervaren generaties werk fundamenteel anders: jongere werknemers zoeken betekenis en balans, terwijl oudere generaties vaak zijn opgegroeid met loyaliteit en hard werken als norm.
“Het verschil in werkmentaliteit botst vaker dan mensen denken,” legt Vera uit. “We zagen het in creatieve teams, bij onderwijsinstellingen en in de bouw. Overal ontstaat miscommunicatie: wat voor de één gewoon even doorpakken is, voelt voor de ander als over een grens gaan. Maar uiteindelijk willen we allemaal hetzelfde: goed samenwerken en gezien worden.”
Nationale erkenning
Klagen over de kloof lost niets op, gesprekken voeren is essentieel om verwachtingen en aannames bespreekbaar te maken. Met deze reden investeerde Instituut Gak in de ontwikkeling van de Generatie Game binnen de pijler ‘Werk & Preventie’. Het fonds ondersteunt initiatieven die bijdragen aan een sterkere en eerlijkere arbeidsmarkt om werk en de sociale zekerheid in Nederland blijvend te verbeteren.
Instituut Gak herkende meteen het knelpunt tussen generaties op de werkvloer: we praten veel over elkaar, maar te weinig met elkaar. Dit spel doorbreekt dat,” zegt Vera.Vera Donkers
De belangstelling voor de Generatie Game reikt inmiddels verder dan Nederland. Tijdens de IPN Global Conferentie in India, waar het spel voor het eerst buiten Europa werd gepresenteerd, bleek hoe herkenbaar generatieverschillen wereldwijd zijn. Organisaties uit onder meer Duitsland en Zuid-Afrika wilden direct zelf met de Generatie Game aan de slag en UNSNOOZED ontving naar aanleiding van de conferentie een uitnodiging om in Australië workshops over dit thema te geven.
De Generatie Game: spel als spiegel
De Generatie Game dient als gespreksstarter. Wat volgt zijn open gesprekken over samenwerking en communicatie tussen generaties, waarin onbesproken verwachtingen zichtbaar worden. Het zijn gesprekken die normaal onuitgesproken blijven. “Het is niet zomaar een spelletje, het is een spiegel,” benadrukt Roos. “Tijdens de workshops zien we dat het aangaan van het gesprek juist zorgt voor ruimte om elkaars kwaliteiten weer te zien. Teams komen dichter bij elkaar en dat is precies waar we het voor doen.”
Komende maand, met speciale aandacht voor de Week zonder Werkstress (10–14 november), geeft UNSNOOZED diverse sessies bij onder meer Bibliotheek Rotterdam, Nimeto en Mediacollege Amsterdam.
Over UNSNOOZED
UNSNOOZED is een strategisch adviesbureau dat organisaties helpt de samenwerking tussen generaties te versterken. Met workshops, campagnes en communicatiestrategieën vergroten zij het bewustzijn over generatiedynamiek op de werkvloer en helpen zij organisaties meebewegen met de veranderende arbeidsmarkt.








4 Reacties
Idd. Vooruit denken en meegaan in de veranderende maatschappij
de maatschappij verandert idd -> aan mensen die stoppen met werken om tijd aan dit soort onzin te besteden waardoor ik overuren moet maken om hun werk te doen
Wat een gekkigheid weer ! Men kan blijkbaar niets meer zelf ….
wordt schijtziek van dit soort gezeik over generaties. Als je nou je tijd gewoon eens besteed aan echt werken en vooral fulltime. Dus net als ieder ander normaal hardwerkend mens om 5h uit bed, je autootje in en om 8h vol aan de bak om vervolgens ’s avonds om 19h je bordje leeg te eten. Dat heeft geen ene moer te maken met generaties, das gewoon werken voor je geld en zorgen voor je gezin zoals het hoort. Dus Vera en Roos -> GA WERKEN ipv plakkertjes aan een bord hangen.