Skip to content

Wat maakt de Portugese laurier zo geliefd in Limburgse tuinen?

8 september 2025 | 14:57

Wie door een willekeurige woonwijk in Nederweert loopt, ziet het meteen: hagen zijn niet weg te denken uit het straatbeeld. En één plant duikt daarbij opvallend vaak op. De laurier portugees is de laatste jaren steeds populairder geworden, en dat is niet zonder reden. Deze haagplant is niet alleen mooi compact en groenblijvend, maar ook verrassend sterk. Ideaal dus voor het wisselvallige weer waar we in deze regio nogal eens mee te maken hebben.

De Portugese laurier, officieel Prunus lusitanica, heeft donkergroen, glanzend blad dat elegant oogt, maar tegelijk heel robuust is. Hij groeit iets langzamer dan andere lauriersoorten, waardoor je niet om de haverklap hoeft te snoeien. En dat maakt hem bijzonder geliefd bij mensen die houden van een strakke tuin, maar niet elk weekend met de heggenschaar in de weer willen.

Waarom kiezen voor een haag in plaats van een schutting?

Veel huiseigenaren twijfelen tussen een houten schutting of een groene haag. Begrijpelijk, want beide zorgen voor privacy. Maar een haag biedt méér dan alleen beschutting. Het leeft, het verandert mee met de seizoenen en het draagt bij aan biodiversiteit. Vogels vinden er een schuilplek, insecten profiteren van bloei in het voorjaar, en jijzelf kijkt niet tegen een kale wand aan maar naar iets dat groeit en bloeit.

Een haag is bovendien vaak vriendelijker voor het oog én de omgeving. Zeker als je kiest voor een plant als de laurier portugees, die het hele jaar door zijn kleur behoudt. In de zomer biedt hij verkoeling en schaduw, terwijl hij in de winter juist zorgt voor wat groen tussen al het grijs. En met zijn compacte groeiwijze is hij ook nog eens ideaal voor smalle stroken of voortuinen waar de ruimte beperkt is.

Waar moet je op letten bij het aanplanten?

Het begint bij een goede voorbereiding. Zorg voor losse, voedzame grond, en houd voldoende ruimte tussen de planten zodat ze zich goed kunnen ontwikkelen. Plant je liever niet alles zelf? Dan kun je ook haagplantjes bestellen die al wat gegroeid zijn. Daarmee krijg je sneller een vol resultaat en hoef je niet jaren te wachten op privacy.

Ook qua onderhoud valt het reuze mee. Een à twee keer per jaar snoeien is vaak genoeg om de laurier mooi compact te houden. En met wat extra voeding in het voorjaar, blijft hij jarenlang gezond en krachtig.

In een tijd waarin mensen steeds meer waarde hechten aan duurzaamheid én sfeer in de tuin, is het logisch dat juist deze plant zo vaak wordt gekozen.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Munttheater
Munttheater passeert ruim 60.000 bezoekers
5 december 2025 | 20:00
2025-12-02-Frits_Kiggen
Sport bij Nederweert24
5 december 2025 | 19:00
Foto | Jack Duijf
We gaan naar Bethlehem
5 december 2025 | 17:00

Advertentie