Een dertigtal inwoners uit Nederweert en Weert begonnen woensdag 27 augustus in de raadzaal van Nederweert aan de cursus Politiek Actief. Het is de tweede keer dat de cursus plaatsvindt. Geïnteresseerde krijgen zo op een toegankelijke manier een kijkje achter de schermen van de lokale politiek.
Politiek Actief
De cursus is niet alleen bedoeld voor inwoners die nieuwsgierig zijn naar hoe een gemeente werkt. Ook voor inwoners die overwegen om de stap naar de politiek te zetten, biedt de cursus waardevolle inzichten.
De deelnemers krijgen o.a. antwoord op vragen als: Wat doet de gemeente precies? Hoe wordt er besloten? En wat betekent het om raadslid te zijn. De deelnemers gaan in gesprek met lokale politici en bestuurders. Ook staat er een praktische debattraining op het programma. Zo worden kennis, vaardigheden én praktijkervaring gecombineerd.
De cursus sluit af met een bezoek aan een raadsvergadering, zodat de cursisten kunnen zien hoe politieke besluiten in hun gemeente tot stand komen.
“We willen inwoners laten zien dat het in de lokale politiek over je eigen leefomgeving gaat en niet ingewikkeld of ver van je bed hoeft te zijn. Iedereen kan een verschil maken in zijn of haar gemeente. Deze cursus helpt daarbij,” aldus burgemeester Op de Laak van de gemeente Nederweert.
Met Politiek Actief willen de gemeenten Nederweert en Weert inwoners enthousiasmeren en ondersteunen die meer betrokken willen zijn bij het bestuur van hun gemeente. Die formule lijkt te werken. Voor de huidige cursus is een wachtlijst. Er wordt daarom al gekeken voor een derde editie in 2026.



















Er zijn nog geen reacties geplaatst