Skip to content

OM wacht oordeel Hof over avondklok af

19 februari 2021 | 16:34

Vandaag heeft de rechter in hoger beroep zich gebogen over de vraag of de avondklok moet komen te vervallen.

Avondklok

Sinds de inwerkingtreding van de huidige avondklok op 23 januari jl. zijn er door de politie en andere handhavers (de boa’s) zo’n 33.000 bekeuringen uitgedeeld aan mensen voor het overtreden van de avondklok, die hebben geleid tot ongeveer 9.000 uitgevaardigde strafbeschikkingen.

De bekeuringen komen bij het parket CVOM binnen in de vorm van processen-verbaal (pv’s). De pv’s worden door het OM beoordeeld, vóórdat er een strafbeschikking in de vorm van een geldboete wordt opgelegd van 95 euro. Nog niet alle pv’s zijn beoordeeld. Sinds de uitspraak van de rechter in eerste aanleg heeft het CVOM de beoordeling van de reeds binnengekomen avondklok-pv’s opgeschort.

Het OM wacht het oordeel van de hoger beroep-rechter af en zal dan bezien of en welke consequenties dat heeft.

Advertentie

1 Reactie


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Foto | Jack Duijf
We gaan naar Bethlehem
5 december 2025 | 17:00
2025-12-05-Gaslek_schoolstraat1
Niemand gewond
5 december 2025 | 16:28
2025-12-05-Tweesprong_Sinterklaas3
Een grote verrassing
5 december 2025 | 16:00
Foto | beachboyx10 - depositphotos.com
Tegen wie en waar spelen ze?
5 december 2025 | 15:00

Advertentie