Skip to content

Houtsnijders Manifestatie

15 april 2013 | 6:10

houtbewerken EynderhoofEen heel bijzondere kunstuiting in hout is te zien op de themadag “Vroeger werd hout versierd“. Denk eens aan de fraaie klompen, de naaikistjes , kasten en stoelen, schilden en mangelplanken die cadeau gegeven werden bij een huwelijk ten teken van reinheid.

“Vroeger werd hout versierd”

Dit alles kun je zien op zondag 21 april in museum Eynderhoof. Enkele houtsnijders laten het vakmanschap zien en het geduld dat nodig is om hout te versieren met de kerpsniet techniek. De oudste snijmethoden die al in de prehistorie gebruikt werd op vispotten en urnen. Verder zijn alle ambachten in bedrijf. Er wordt gebakken, gezaagd, gesmeed. De schilder is bezig, de spinners spinnen het garen en de mandenvlechter vlecht zijn mandje. Museum Eynderhoof is geopend vanaf 13.00 – 17.00 uur.

Kijk in onze agenda voor alle activiteiten in Nederweert

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Burgernet_gezocht
Woninginbraak aan de Smisserstraat
20 maart 2026 | 19:08
2026_03_20-Martien-Kursten-is-al-40-jaar-vlagger-bij-Merefeldia
Nieuwe aflevering
20 maart 2026 | 19:00
Ingebruikname-Raadzaal-gemeentehuis-Nederweert-7
CDA, DNA, JAN & VVD
20 maart 2026 | 17:50
2026_03_20-Nederweert_Live_inne_Hoof
Week van de Limburgse Popmuziek
20 maart 2026 | 17:00

Advertentie