Skip to content

Tuinvogeltelling Nederweert groot succes

2 februari 2018 | 12:00

Jaarlijks organiseren de landelijke vogelorganisaties in januari een tuinvogeltelling waaraan heel Nederland kan meedoen. Afgelopen zaterdag 27 en zondag 28 januari was het weer zo ver. Omdat de Vogelwerkgroep Nederweert haar 25-jarig jubileum viert was iedereen in Nederweert opgeroepen om dit jaar speciaal mee te doen.

Het resultaat is dat er drie maal zoveel mensen in hun tuin hebben zitten tellen. Als winnaar kwam niet onverwacht uit de bus de Huismus. Helaas ontbrak het Roodborstje in de Nederweertse top-10, die er als volgt uit zag:

  1. de Huismus
  2. de Koolmees
  3. de Kauw
  4. de Pimpelmees
  5. de Houtduif
  6. de Vink
  7. de Ekster
  8. de Kramsvogel
  9. de Turkse Tortel
  10. de Merel

Landelijk deden de Merel en de Turkse tortel het wat beter. Een uitzondering vormde de Kramsvogel, die massaal neerstreek in de hoge bomen van een grote tuin. De Vogelwerkgroep Nederweert dankt alle 46 deelnemers voor hun inzet.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Foto | depositphotos.com - belchonock
Informatieavond voor mantelzorgers en betrokkenen
7 mei 2026 | 17:00
Weekblad voor Nederweert 2024
Lees hier online
7 mei 2026 | 16:00
Foto | VitalikRadko - depositphotos.com
Rijscholen luiden noodklok over CBR en motorlessen
7 mei 2026 | 15:15

Advertentie