Skip to content

Diabetes en stress. Hoe ga je ermee om?

24 februari 2016 | 8:30

diabetes

Aanstaande woensdag 9 maart organiseert de Diabetesvereniging regio Limburg een informatiebijeenkomst over diabetes en stress. Als je diabetes hebt, kan stress het bloedsuikergehalte flink ontregelen. Het kan ervan stijgen, maar ook dalen. Stress is niet altijd te voorkomen. Wel kan je leren beter om te gaan met stress. Jos van Erp, psycholoog van de Hart & Vaatgroep geeft uitleg en praktische tips over omgaan met stress.

Bij stress komen er extra hormonen in je lichaam. De aanhoudende verhoging van stresshormonen zorgt er waarschijnlijk voor dat het lichaam minder goed reageert op insuline. Daardoor raakt de bloedsuikerspiegel van slag. Stress kan allerlei oorzaken hebben, maar soms krijg je ook stress van het leven met diabetes. Leren omgaan met stress is dus belangrijk, zeker voor mensen met diabetes.

De informatieavond vindt plaats tussen 19.00 en 21.00 uur in het Auditorium van SJG Weert, Vogelsbleek 5. Aanmelden via het inschrijfformulier of telefonisch bij de afdeling Patiënteninformatie: 0495 – 57 22 05.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Burgernet_gezocht
Woninginbraak aan de Smisserstraat
20 maart 2026 | 19:08
2026_03_20-Martien-Kursten-is-al-40-jaar-vlagger-bij-Merefeldia
Nieuwe aflevering
20 maart 2026 | 19:00
Ingebruikname-Raadzaal-gemeentehuis-Nederweert-7
CDA, DNA, JAN & VVD
20 maart 2026 | 17:50
2026_03_20-Nederweert_Live_inne_Hoof
Week van de Limburgse Popmuziek
20 maart 2026 | 17:00

Advertentie