Gisteren stonden Koning soep en groente kippensoep met een saucijzen broodjes volgens bakkersrecept op het menu bij Soep & Zo.
Soep & Zo
Tijdens het schillen en snijden van de groenten werd er volop gekletst en gelachen door de aanwezige deelnemers. Met zorg en aandacht werden de groenten in de juiste volgorde in de soeppannen gedaan, maar voor de koning soep werd er eerst een roux gemaakt, waarna langzaam het vocht er toegevoegd werd. Daarna werden de groenten ook aan de soep toegevoegd.
De 2 soepen werden op smaak gebracht met diverse kruiden en werden toen op tafel geserveerd. Na het proeven van de soepen was iedereen het erover eens, weer 2 soepen van restaurant kwaliteit. Mia had ondertussen een soezenbeslag gemaakt voor het gehakt voor de saucijzenbroodjes, deze werd onder het gehakt gemengd met wat sambal en kruiden eronder en dit gehaktmengsel werd op de korstdeeg plakjes gespoten, waarna deze gevormd werden en toen in de oven afgebakken. Deze werden ook verrukkelijk bevonden.
Opruimen
Na afloop werd de keuken en de woonkamer gezamenlijk opgeruimd en namen de deelnemers nog een soepje en wat saucijzenbroodjes mee naar huis. Over 2 weken is er de kerstsoep speciale, zorg dat je erbij bent. Wil je een keer komen kijken, kom dan langs bij het PSW gebouw te Schoolstraat 1 te Nederweert. Vragen of aanmelden kan via winkelmolen1964@gmail.com.
Recept groentesoep met 2 kipfilet
Ingrediënten
- 2 kipfilet
- 1 bloemkool
- 500 gram wortels
- 500 gram sperziebonen
- 4 prei
- 4 uien + knoflook (paar teentjes anders de knoflook poeder)
- Bosje peterselie
- 6 bouillonblokjes
- 6 liter vocht
Bereidingswijze
- Belangrijk: deze soep wordt niet gepureerd dus alles klein snijden, het fijnste is een formaat van 0,5 cm, max 1 cm.
- Snij de uien fijn en fruit deze even aan in wat olijfolie, voeg onder tussen de kipfilet al toe, voeg dan de gesneden wortels als eerste toe, laat deze even meesmoren.
- Voeg dan de gesneden bloemkool, prei en sperziebonen toe, deze ook even mee bakken, voeg dan het vocht en de bouillonblokjes toe en kook de inhoud gaar.
- Haal de kip filet eruit als deze gaar is tussendoor het schuim niet vergeten af te spanen.
- Snij de kipfilet in kleine mooi uitziende eetbare stukjes.
- Doe deze terug in de soep, voeg de peterselie toe en maak de soep af op smaak met peper, eventueel zout paprikapoeder.
Recept Koningsoep bij Soep & Zo
Ingrediënten
- 2 kipfilet (Pulled kip is uit elkaar getrokken kip met behulp van 2 vorken)
- 600 gram worteltjes
- 4 sjalotjes
- 500 gram diepvries erwten (plusminus)
- 6 laurier blaadjes
- 210 gram roomboter
- 230 gram bloem (gezeefd)
- 600 ml kookroom
- 6 plukken peterselie
- 6 liter kippenbouillon
- 6 Kippenbouillon tabletten (zijn 2 soorten 1 liter en een halve liter even opletten)
Werkwijze/voorbereiding
- Kook de kip in een pan in 15 minuten gaar (meet het vocht af, dit kan worden gebruikt voor de soep)
- Schuim de vrijgekomen eiwitten van de kip af en bewaar het vocht, koel de kip wat af, dan af en trek deze met 2 vorken uit elkaar, dit is pulled kip
- Snij ondertussen de worteltjes in zeer dunne schijfjes
- Snij de sjalotten in heel dunne stukjes en hak de peterselie heel fijn
- Pak nu de soeppan en smelt de roomboter op de laagste stand, bak even de sjalotjes aan in de boter en voeg dan al roerende met een garde de bloem toe, laat deze even op klein vuur gaar worden (zweten)
- Voeg dan de bouillon langzaam toe (heet water pakken plus het water waar de kip is in gaar gekookt)
- Voeg dan de pulled kip of klein gesneden kip en de wortelschijfjes, erwten en de fijngesneden sjalotjes en de laurierblaadjes toe
- Laat de instantie dan 10-15 minuutjes koken
- Roer dan de kookroom en de fijngehakte peterselie erdoor
Smakelijk eten!








Er zijn nog geen reacties geplaatst