Het NPO Radio 1-programma met Erik Dijkstra en Frank Evenblij zendt zondagavond 31 augustus uit vanuit Theater de Huiskamer in Weert.
Dijkstra & Evenblij Ter Plekke
Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij bespreken de zorgen rond het lozen van PFAS in een zijkanaal van de Maas. Een afvalverwerker mag van de provincie mogelijk méér van deze gevaarlijke stoffen gaan lozen. Drinkwaterbedrijven en natuurorganisaties vrezen de gevolgen.
Ook is regisseur Sybrand van der Werf te gast. Hij maakte de Limburgse opera Euver de Grens, een indringend stuk dat onze verharde samenleving in een nieuw licht zet. De opera stelt de vraag: wat gebeurt er als de rollen worden omgedraaid, en wij zelf moeten vluchten?
Daarnaast aandacht voor de Weerter vlaai. Begin twintigste eeuw zette Antje Hendrix het gebak op de kaart door het te verkopen op het treinperron, waarmee Weert de bijnaam Vlaaienstad verdiende. Maar hoe kan het dat er tegenwoordig nog maar één vlaaienbakker in de stad te vinden is?
Gerard Reve woonde vijf onstuimige jaren in Weert en schopte daarin met plezier katholieke heilige huisjes omver. Toch sloot de stad hem in het hart en is er nu een Revewandeling door de binnenstad.
Mary Servaes, beter bekend als de Zangeres Zonder Naam, is uitgeroepen tot ereburger in het dorp Stramproy, gemeente Weert. Henk Krol vertelt hoe belangrijk haar lied Luister, Anita nog altijd is voor de queer-gemeenschap.
Verder schuift kickbokser Max Weekers aan en het gaat over de uitbreiding van het defensieterrein op de Weerterheide. Omwonenden weten niet waar zij aan toe zijn en zijn bang voor overlast.
En er is livemuziek van zangeres Blackbird.
U bent van harte welkom om de uitzending op 31 augustus bij te wonen.
- Locatie: Theater de Huiskamer, Wilhelminasingel 10B in Weert
- Inloop: 18.30 – 19.00 uur
De radio-uitzending is van 19.00 tot 21.00 uur en is ook te volgen bij BNNVARA op NPO Radio 1 en nporadio1.nl








Er zijn nog geen reacties geplaatst