In ‘De Gaffel’, het monumentale ambachten-verzamelgebouw van het Limburgs Openluchtmuseum Eynderhoof, hebben de vrijwilligers van de ‘Piependje Pörs’, ook wel de drukkersgroep genoemd, hun eigen domicilie. Een geweldig ingerichte werkplek vol met bijzondere en vaak ook hele zeldzame drukpersen die je in Nederland nog maar zelden in werking kunt zien. De vrijwilligers van de Drukkersgroep is een hechte groep die het Drukkers Ambacht heel erg serieus neemt en er ook alles aan doet om het in stand te houden. Op 7 september een unieke inkijk voor jong en oud.
Eynderhoof
Natuurlijk is deze dag voor de drukkers het moment om bijzonder elementen in de spotlights te zetten. Dit jaar is dat de nieuwe aanwinst: een houten drukpers uit 1800 – 1825 die het museum in bruikleen heeft gekregen van de Gemeente Weert. Deze hoogdrukpers komt oorspronkelijk uit Brussel en is gebouwd door Gouy L. en werd jarenlang gebruikt door drukkerij Smeets. Uiteindelijk is de pers vanuit het depot van het voormalige museum De Tiendschuur in het najaar van 2024 in bruikleen gegeven aan de drukkers van Eynderhoof. Daar is de pers weer in elkaar gezet en in haar volle glorie te bewonderen op Eynderhoof.
Verder staat deze drukkersdag bol van de activiteiten, demonstraties en verhalen. De 18 koppen tellende ambachtsgroep van Eynderhoof laat er ook op deze themadag geen gras over groeien en verrassen jong en oud met het organiseren van een informatieve en vermakelijke middag. Er is veel te zien. Alleen al de bijzonder collectie drukpersen in een indrukwekkende opstelling en werkend.
Wat is kalligrafie en hoe wordt eigenlijk papier gemaakt? Hoe worden boeken gebonden en wat is het verschil tussen zeefdruk, foliedruk, hoogdruk, Linografie, blokdruk en etsen. Voor de liefhebbers zijn deze middag prachtige ambachtelijke grafische producten te koop, zoals etsen, gepersonaliseerde bierviltjes of mokken met een afbeelding en je eigen naam erop en andere handgedrukte producten. Voor de kinderen is er oa een stempel-workshop waarin ze naar hartenlust een eigen creatie kunnen maken en mee naar huis nemen.
Natuurlijk is het Limburgs Openluchtmuseum Eynderhoof ook deze zondag volledig ‘in bedrijf’ en zijn de terrassen geopend om te genieten van een ouderwets geurende koffie met gebakken vlaai uit eigen bakhuis. Het Limburgs Openluchtmuseum Eynderhoof is te vinden aan Milderspaât 1, 6034 PL Nederweert-Eind. Voor meer informatie over Eynderhoof, ga naar de website.








2 Reacties
Lijkt me interessant , ook een hotel etc in de buurt ? Ik kom vanuit Groningen.
Hotel rosveld is er ligt naast de snelweg