Skip to content

Ospelse Molendag op de Korenbloem te Ospel

15 augustus 2025 | 9:00

Onder het thema ‘van boer tot bakker’ vindt op zondag 17 augustus, van 10.00 tot 16.00 uur, weer de traditionele Ospelse Molendag plaats op molen de Korenbloem, Korenbloemstraat 3. De molen is dan in werking en de molenwinkel is ook open. Naast de gebruikelijke rondleidingen zijn er die dag meer activiteiten.

De Korenbloem Ospel

Zoals bijvoorbeeld de uitstalling van oude landbouwwerktuigen. De machines die de boer vroeger gebruikte voor het zaaien en dorsen worden tentoongesteld. Zo wordt het gehele proces van het graan bij de boer tot het malen op de molen in beeld gebracht. Zoals oude tractoren en een maaidorser. Verder zijn er nog klein landbouwmaterialen te bezichtigen die de boer vroeger gebruikte op de boerderij en het land. Deze machines zijn nog compleet zoals ze vroeger gebruikt werden bij het telen van het graan en geheel gerestaureerd. Heb je een oude trekker of landbouwwerktuig dat je wilt tonen aan het publiek dan bent u op deze dag ook van harte welkom.

Verder is er nog meer te zien en beleven:

  • Builen en mengen van de diverse meelmixen
  • Springkussen voor de kinderen
  • Dierenpark van Marijn van Meegdenburg, er zullen diverse kleindieren aanwezig zijn
  • Er is stroopmaker aanwezig die ter plekke een demonstratie van stroop maken geeft en de stroop is uiteraard te koop
  • Buurtvereniging ‘De Houwakker’ zorgt voor koffie en wafels
  • Vanuit Budel is de zangroep Trammelant aanwezig die diverse liederen ten gehore zal brengen
  • Mini-bieb is geopend
  • Expositie van de schilders Wim en Ingrid van Rooy, zij tonen je de laatste nieuwe werken geïnspireerd door hun geweldige leefomgeving in Ospel

Goede doel
Tijdens deze dag is er ook een verkoop van collagekaarten en lichthangers van Gerrie Roemen-Vossen. Een gedeeltelijke opbrengst hiervan gaat naar crowdfunding ‘Astrid stap voor stap actie tegen MS’. Help jij haar mee om stamceltransplantatie te kunnen ondergaan? Lees ook Astrid’s verhaal via deze link.

Molenwinkel
De winkel onder in de molen is open tijdens deze dagen en het is mogelijk om diverse soorten meel te kopen. Onder andere Pannenkoekenmix, Doospelsbroodmix, Turfstekers- en Vlikkestaekers meergranen, samengesteld van diverse soorten granen gemalen op de molen. Verder koop je ook spelt, rogge en tarwemeel en streekproducten.

Op zaterdag 16 augustus is de molen normaal geopend van 10.00 tot 16.00 uur.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2025_12_04-Pieten-op-bezoek-in-de-Huiskamer-Nederweert-1
Waar kwamen al deze wijsheden vandaan?
5 december 2025 | 11:01
Rouwadvertentie-Henk-Michiels-4
Van Deursen Uitvaartverzorging
5 december 2025 | 10:00
Foto | photovs - depositphotos.com
ZijActief in Kelpen-Oler en Grathem
5 december 2025 | 9:00
Foto | gemeente Nederweert
Verbinding vrijwilligers met vrijwilligerswerk
5 december 2025 | 8:00

Advertentie