Skip to content

Kastanjemineermot zorgt voor vroege bladval

18 augustus 2017 | 18:52

De kastanjemineermot zorgt dit jaar voor veel extra vroege bladval van paardenkastanjes. Ook in Nederweert maken de rupsjes van de paardenkastanjemineermot gangen in de bladeren die bruin worden en vervroegd afvallen.

Er ontwikkelen zich drie generaties waardoor de aantastingen in de loop van het jaar steeds heviger worden. Het beeld is soms dramatisch, maar de bomen sterven hierdoor niet af. De aantasting maakt de bomen volgens entomoloog Leen Moraal ook niet gevoeliger voor de beruchte kastanjebloedingsziekte, die wel sterfte veroorzaakt.

Bestrijding
Er zijn eigenlijk geen bestrijdingsmogelijkheden tegen de mineermot voorhanden. Tot nu toe is er ook weinig natuurlijke regulatie. Er is wel enige activiteit van natuurlijke vijanden zoals sluipwespen en mezen, maar deze zijn niet effectief. Ook de winter heeft weinig effect op de overleving, want de poppen kunnen temperaturen van min 23 graden Celsius verdragen.

De meest aanbevolen methode is het verzamelen en vernietigen van het afgevallen blad met de daarin overwinterende poppen, men kan het composteren of verbranden. Met het verkleinen van de populatie overwinterende poppen wordt ook de beginpopulatie van de eerste generatie motjes van het volgende voorjaar verkleind. De aantastingen zullen hierdoor merkbaar minder zwaar beginnen.

Via: www.hortipoint.nl

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_01_18-Houtsbercross-Nederweert-Eind-Johan-5144-11
Vierde editie van de Houtsbergcross
18 januari 2026 | 20:30
2025_12_12-Wat-bedoel-je-met-doorzettingsvermogen-Lisette-Poell
Kun je maar moeilijk in slaap komen
18 januari 2026 | 20:00
Foto | Jan Reinders
Zeven kinderen komen om het leven
18 januari 2026 | 15:00
Bonte-aovendj-nijwieert-2024
Al bijna 1.000 kaartjes
18 januari 2026 | 11:11

Advertentie