Skip to content
rel="nofollow"

Politie ‘arresteert’ zes inbrekers tijdens oefening (Video)

14 oktober 2015 | 11:43

Oefening Politie Nederweert 6763De politie heeft dinsdagmiddag en -avond twee heterdaad situaties gesimuleerd waarbij de politie met hulp van de burgers uit Nederweert een aantal dieven heeft weten op te sporen en aan te houden. Voor politie Limburg was deze oefening een primeur.

Politie ‘arresteert’ zes inbrekers

Tijdens beide scenario’s was sprake van een inbraak. Eerst bij een woning aan de Henry Hardenstraat en in het tweede geval bij Saniceve op de Pannenweg. Bij beide inbraken was er een getuige die de politie vertelde dat drie personen het pand waren binnengegaan en maar twee weer naar buiten waren gekomen. Hierop moest de politie dus een instap doen in het pand en een zoekactie in de omgeving op touw zetten.

Burgernetbericht
Omdat de getuigen een duidelijk signalement hadden, werd ook de hulp van de burgers ingeroepen. Beide keren werd er een Burgernetbericht verstuurd. Ook werden burgers ingezet als figuranten. Zij waren getuigen van het voorval, bewoners van de woning, eigenaren van het bedrijf of notoire inbrekers. De gevluchte dieven werden beide keren aangehouden in het centrum van Nederweert.

De politie beseft zich dat ze deze strijd niet alleen kan winnen. Ze zijn afhankelijk van burgers die meldingen maken en alert zijn na bijvoorbeeld een burgernet bericht. Als je nog geen lid bent van burgernet kun je lid worden via www.burgernet.nl

Nadat alle inbrekers waren aangehouden, werd een evaluatie gehouden op het politiebureau in Weert. De evaluatie ging over praktische zaken bij het doorzoeken van een woning en hoe je efficiënt een zoekactie kunt uitvoeren. Ook werd de inzet van het Burgernet geëvalueerd. Al snel werd duidelijk dat niet iedereen het bericht had ontvangen. Een leerzame dag voor de politie en ook mooi om te zien dat er veel burgers direct meedenken en kijken. Dit draagt bij aan een veilig gevoel in de gemeente.

Heb jij gistermiddag een Burgernetbericht ontvangen? Geef je reactie hieronder.

 

Advertentie

9 Reacties

  1. Ja, ik heb Burgernet ontvangen 🙂

  2. Ik kreeg gisteravond een burgernet bericht. Woonachtig in Nederweert.

  3. Zo zo en nu de echte inbrekers nog pakken .


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Biljart-kampioenschappen-Zaal-Centraal-18
Wedstrijdverslag
21 januari 2026 | 19:00
Foto | Johan Horst
Pak je podium
21 januari 2026 | 18:00
2026_01_21-Tentoonstelling-Lucy-van-Duppen
Ars Celare Artem – Kunstcentrum Weert
21 januari 2026 | 16:00

Advertentie