Skip to content

Gemeentemuseum De Tiendschuur sluit

30 april 2015 | 15:02

Gemeente sluit De TiendschuurDe gemeente Weert heeft besloten gemeentemuseum De Tiendschuur aan de Recollectenstraat in Weert met ingang van 1 mei voor het publiek te sluiten.

De publieke belangstelling voor de vaste collectie van het Gemeentemuseum liep al jaren achteruit. De manier waarop de vaste collectie werd gepresenteerd sloot niet meer aan bij de behoefte van het huidige publiek. Bovendien was het pand niet toegankelijk voor mindervaliden. Tevens moest het gebouw grondig gerenoveerd worden. Sluiting van het museum levert de gemeente een jaarlijkse besparing op van circa 70.000 euro.

De belangrijkste bruiklenen, zoals het ‘Rogstaekerpaneel ’, delen uit de pijpencollectie van Trumm Bergmans en de objecten uit de ‘schutterskamer‘ verhuizen tijdelijk naar het Gemeentemuseum Jacob van Horne. Een groot deel van de vaste collectie wordt opgeslagen.

Het pand zal worden ontruimd en verkocht. Meer informatie over het pand is te verkrijgen bij de heer Westenberg j.westenberg@weert.nl

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

default
Kom je een kijkje nemen?
30 januari 2026 | 19:00
2026-01-16-Rockband_Kicks8
Jongeren band uit Nederweert
30 januari 2026 | 18:30
2026_01_30-Aanmelden-voor-de-Nationale-Vrijwilligersprijzen-2026
Jaar van het Vrijwilligerswerk
30 januari 2026 | 18:00
2026_01_30-De_boerenbruiloft_van_VV_De_Spoeekejaegers
Een avond vol traditie en gezelligheid
30 januari 2026 | 17:00

Advertentie