Skip to content

Grote Smeden- en Motorendag in Eynderhoof

17 september 2013 | 7:33

Smedendag en Motorenshow Eynderhoof 2012 10Zondag 22 september zal er in Openluchtmuseum Eynderhoof een groot spektakel plaatsvinden van motoren die bijzondere machines aandrijven. Leden van HMT (Historische Motoren en Tractoren vereniging) komen hiervoor speciaal naar Nederweert-Eind.

Bijzonder is ook een Amerikaanse tractor uit 1949, een overblijfsel van de Marshallhulp na de Tweede Wereldoorlog, die door de monteurs van Eynderhoof zelf gerestaureerd is. Verder zal de gerestaureerde driecilinder Bronsmotor in bedrijf zijn en zal er een grote verzameling stationaire watergekoelde motoren, waaronder Lister en Jenbach, te zien zijn.

Twintig smeden van het smedengilde St. Eloy demonstreren daarnaast alle smeedtechnieken zoals wiel opslaan, kunst smeden, damast smeden en koper slaan. Het geluid van slaan op aambeelden zal uitstekend de sfeer van weleer weergeven.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_04_30-Stadsgidsen-starten-sponsoractie-voor-boek-over-Weert
Met 300 gedetailleerde pentekeningen
3 mei 2026 | 9:00
2026_05_02-Veldeke-op-paad-in-Weert-Wes-van-Renswouw-00044
100 jaar Veldeke Limburg
2 mei 2026 | 20:33
Vacatures
Bekijk de nieuwste vacatures
2 mei 2026 | 16:00
2026_05_02-Kindcentrum_De_Bengels_de_plek_waar_kinderen_stralen
Kleinschalig en vertrouwd
2 mei 2026 | 15:00

Advertentie